evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

O’LUM BASS GİT !
 • AhmetAcaroglu
  • Ahmet Acaroglu
  • yeniadalet@yahoo.com
  • 12 Ekim 2017 - 12:37:39

ABD’nin Ankara’daki Büyükelçisi John BASS , diplomatik teamüllere aykırı bir şekilde Türkiye’yi suçlayan beyanatlar vererek ortamı gerdi ve iki ülke arasında büyük bir krizin fitilini ateşledi.
ABD ile zaten bir süredir bozuk olan ilişkiler, karşılıklı olarak konulan vize yasağı ile iyice kopma noktasına geldi.
Aslında uzun bir süredir gözlemlediğimiz siyasi ve askeri tavırlar, ABD’nin kendi çıkarları için en sadık müttefiklerini bile satabileceğinin son örneğidir. Emperyalizmin en bilinen kuralıdır bu.
Türkiye’nin bütün rica ve uyarılarına rağmen Ortadoğu’da uyguladığı plan siyonist İsrail’in büyük hedeflerine hizmet etmekte, yahudileri büyük ütopyalarına (Arz-ı mev’ud: Tevrat’ta vaad edilen topraklar) biraz daha yaklaştırmaktadır. ABD de büyük çoğunluk hristiyan olsa bile derin devlet siyonların emrindedir. Sanayi, ticaret, ekonomi onların hakimiyetindedir. En etkin cemaat yahudi lobisidir. Küresel sermayenin patronu onlardır, uluslararası ekonomik argümanları da onlar belirler. Şimdi bütün bunlar bilinmesine rağmen kendi yanlışlarımızı da sorgulamamız gerekmiyor mu? İşe ta Lozan’dan başlamalıyız. Lozan’da çizilen sınırları tanımayan tek ülke Amerika’dır. On sene önce asker kökenli bir ABD’li siyasetçi Ortadoğu’da 20 ülkenin sınırlarını değiştireceğiz dediğinde sayın Tayyip Erdoğan BOP eş başkanı değil miydi? Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Filistin’de, Mısır’da milyonlarca müslüman katledilirken biz neredeydik?
Yahu uzatmayalım, Gazi Paşa’dan, Büyük ATATÜRK’ten sonra dış politikada bize ait bir vizyon, uzun vadeli bir milli politikamız, elle tutulur parmakla gösterilir bir başarımız mevcut mudur? Bırakınız 12 adaları, biz elimizdeki adaların farkında mıyız? Atatürk’ün en büyük hayali olan Musul ve Kerkük için bir stratejimiz oldu mu?
Bir Türkmen şehri olan Tuzhurmatu, Musul ve Kerkük’ün demografik yapısı değiştirilirken, mezar taşları kırılır, nüfus dairelerindeki kayıtlar, tapu senetleri yakılıp yok edilirken neredeydik biz?
Türkmenlerin ; “kavim kardaş nerdesiniz ?” çığlıklarını duyan kaç kişiyiz Anadolu’da?
Büyük devletlerin büyük idealleri olur.
Yarına ait hayalleriniz yoksa sizin için yarın diye bir şey de söz konusu olamaz. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Ver papazı,al papazı.”diyor.Bu üslubu doğru bulmuyorum. Çünkü papazlar bahane. Aslında ABD papazın değil, yıllar önce Irak’ın işgalinde sınırlarımızdan geçişi yasakladığımız 1 Mart tezkeresinin peşinde. ABD, 100 yıl önce söz verdiği uydu bir kürt devletinin kurulmasına takoz koyduğumuz için, oyunlarını bozduğumuz için intikam peşinde.
İsrail Müslümanların birleşmesinden korktuğu için fitnenin bayraklarını dalgalandırıyor Barzani ile birlikte.
Türk’ün Ateşle İmtihanı Milli Mücadele yıllarımızın romanıdır. İngiliz Generali Long, Halide Edip’e; “Çiğneyebileceğimizden fazla lokma attık ağzımıza.”der. Halide Edip de cevaben; “Türkiye gerçekten çiğnenemeyecek kadar büyük bir lokmadır. İngiltere lokmanın kenarlarını Yunanistan’a çiğnetmek istiyor.”diye geçirir içinden. Emperyalist vampirler için piyonların önemi yoktur. Bunu Barzani de anlayacaktır yolun sonunda. Herkes bilmeli ki; Türkler her türlü haksızlığı, hatta fenalığı affedebilirler, fakat onurlarına dokunulduğu zaman mesele büsbütün değişir. Hele söz konusu vatan olunca muhalifler bile Cumhurbaşkanının arkasında saf tutar, Mehmetçik olur, bozkurt kesilir. Yeter ki; tek devletin TÜRKİYE Cumhuriyeti, tek milletin TÜRK milleti, tek dilin TÜRKÇE,t ek liderin ATATÜRK olduğu unutulmasın.
Hey John ortalığı daha fazla karıştırma,yürü Bass git.!

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz