evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

Okul sıralarını tarihi köprüye taşıdılar
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 8 Kasım 2017 - 12:07:11
Okul sıralarını tarihi  köprüye taşıdılar

TARİH DERSİ TARİHİ ESERLERDE ANLATILIR Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bu yıl ilk defa uygulamaya koyulan Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bu yıl ilk defa uygulamaya koyulan “bize her yer derslik” projesinin ilki tarihi köprü üzerinde başladı. Her Çarşamba farklı bir liseler 10 hafta sürecek etkinliklerde ilçemizdeki tarihi mekanlarda tarih dersi işlenecek. İlk ders geçtiğimiz hafta Uzunköprü Mimar […]

TARİH DERSİ TARİHİ ESERLERDE ANLATILIR

Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bu yıl ilk defa uygulamaya koyulan Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bu yıl ilk defa uygulamaya koyulan “bize her yer derslik” projesinin ilki tarihi köprü üzerinde başladı. Her Çarşamba farklı bir liseler 10 hafta sürecek etkinliklerde ilçemizdeki tarihi mekanlarda tarih dersi işlenecek.

İlk ders geçtiğimiz hafta Uzunköprü Mimar Muslihiddin Meslek Lisesi Öğrencileri, ilçe milli eğitim müdürü Eralp Akman, okul Müdürü Mesut Kaya, Tarih Öğretmeni Selma Karagöz eşliğinde 10. sınıftan 24 öğrenci ile birlikte tarihi köprümüzün altında Uzunköprünün yapılışını, öğretmenleri Selma Kayadan dinlediler. İlk ders geçtiğimiz hafta Uzunköprü Mimar Muslihiddin Meslek Lisesi Öğrencileri, ilçe milli eğitim müdürü Eralp Akman, okul Müdürü Mesut Kaya, Tarih Öğretmeni Selma Karagöz eşliğinde 10. sınıftan 24 öğrenci ile birlikte tarihi köprümüzün altında Uzunköprünün yapılışını, öğretmenleri Selma Kayadan dinlediler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman gazetemize konuyla ilgili yaptığı açıklamada “tarihi köprümüz Gazi Turhan Bey Külliyesi, Kent Müzesi, Kumbaba, Gazi Turhan Bey, Şehsuvarbey, Gazi Mahmut Bey gibi tarihi kişiliklerimizin yatırlarında ve okullarında her hafta farklı bir lisenin öğrencileri ile tarih dersi işleyeceğiz. Bu projenin amacı öğrencilerimize yerel tarihi dokularımızı ve tarihimizi yerinde canlı olarak anlatarak bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz