evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

NEREDESİNİZ EY MÜSLÜMANLAR ?
 • AhmetAcaroglu
  • Ahmet Acaroglu
  • yeniadalet@yahoo.com
  • 14 Aralık 2017 - 11:32:43

“Her gün, yeniden doğuş, her sabah taze bir başlangıçtır.” derler. Derler demesine de yeni ümitlerle uyandığımız günün bir önceki günü aratıyor olmasına da üzülürsünüz. Dünyamızın değişik köşelerinde planlanıp sahneye konulan gerginlikler alıp götürür neşenizi, sevincinizi. Silah üreten sanayi devlerinin kapitalist iştahları, Adem’in çocuklarını kanlı bıçaklı hale getirip birbiriyle vuruşturmakta, dünyanın efendisi geçinen vampirler de akan kan ile banyo yapmanın ahlaksız ve şerefsiz mutluluğunu yaşamaktadırlar.
Bosna’da, Myanmar’da, Arakan’da, Kıbrıs’ta, Kırım’da, Doğu Türkistan’da, Irak ve Suriye’deki Türkmen yurtlarında,
Filistin’de, Balkanlardaki Türk şehirlerinde on binlerce Türk ve Müslümanın katlinden onlar sorumludur. Hindistanda, Tibet’te, Kore’de,Vietnam’da, Afrika ‘da ve dünyanın her yerinde savaşın, kavganın, fitnenin ateşini yakan onlardır. Ahtapotun kolları gibi her tarafa uzanan bu çıyanlar, bu haramiler girdikleri her ülkeye zehrini akıtmakta, halkları adeta celladına aşık zavallılar haline getirmektedir. Yer altı ve yer üstü kaynaklarını ele geçirerek kendi topraklarında parya haline getirdikleri insanları bazen etnik, bazen din, mezhep, bazen bölgesel ve kültürel nedenlerle birbirine düşman etmekte, emperyal arzularını tatmin etmektedirler. Bir Afrika köylüsü olan Jomo Kenyatta bu durumu kısa ve öz ne güzel özetlemiş. “Beyaz adam bizim topraklarımıza geldiğinde onun ellerinde İncil, bizim elimizde topraklarımız ve inciler vardı. Şimdi bizim elimizde İncil var. Beyaz Adam’ın ellerindeyse bizim topraklarımız.”
Bu sömürü sadece siyasi ve ekonomik değildir. Aynı zamanda milli değerleri alabora ederek zihniyet çürümesini amaçlamakta, milli refleksleri de mefluç hale getirmektedir. Zaten böyle olmasa sömürüyü devam ettiremezler..
Bakınız Nihal Atsız ne söylemiş zamanında: ”Türkler acayip bir millet oldu. Kendisine yapılan fenalıkları unutuyor. Kendisinden başka kimseye düşmanlık gütmüyor. Evet Türkler kendilerine düşman bir millet oldu. Kendilerini yok edecek ne varsa ona sarılıyor, kendisini yükseltecek varsa onu tepiyor. Nurcu oluyor, Arapçı oluyor, Moskofçu oluyor fakat Türkçü olmuyor. Bütün dünyanın birleşeceğini kabul ediyor da bütün Türklerin birleşmesini imkansız buluyor.”
Haksız mı Atsız Hoca? Avrupa Birliği, Arap Birliği yok mu? Ama biz Türk Birliği dedik mi adımız ırkçı oluyor.
Kudüs’ün İsrail’in başkenti ilan edilmesi içimi acıtıyor. Küresel sermayenin sahibi Yahudiler böylece küresel huzursuzluğun ve küresel fitnenin de patronu olduklarını bir defa daha ilan ettiler. Trump bir Yahudi kuklasıdır, tıpkı önceki başkanlar gibi. ABD’yi Yahudi lobisi yönetiyor. İsrail de aslında Ortadoğuda ABD’nin kurduğu fason ve işgalci bir devlettir. Mısır ile savaşında bir gözü kör Moşe Dayan;”2000 yıllık rüyamız gerçek oldu. Tevrat’ta vadedilen topraklarımıza geri döndük” dediğinde gazetecilerden biri sorar: Kur’an bu devletin de yıkılacağını söylüyor. Etrafınız Müslümanlarla çevrili. Müslümanlardan korkmuyor musunuz? Katil M.Dayan hiç düşünmeden cevaplar soruyu:” Siz Kur’anın bahsettiği o Müslümanları getirin, o zaman düşünürüz.”
Benim asil milletimden, 1000 yıl İslamın sancağını taşımış, o mübarek beldelerin hakimi değil, bilakis hadimi olmayı şeref bilmiş TÜRK milletinden başka tepki gösteren kaç Arap ülkesi oldu? Yazıklar olsun. Nerede petro dolar zengini Arap ülkeleri? Allah biliyor, Kur’nı okuyup anlamaya başladığım günden beri şu Yahudileri sevemedim,sevmiyorum. Çünkü her melanetin altından Yahudiler çıkıyor. Yine Allah biliyor ya , Habibini habip, elçisini Resul, ümmeti olmayı şeref kabul ettik. Sevdik O’nun sevdiklerini,yerdik O’nun yerdiklerini.. Ama Trump’un kucağına oturmuş Arapları,bize Kerbela’yı yaşatan ruhsuz, haysiyetsiz çöl bedevilerini, biz Peygamber mirası Medine’yi son askerimizde şehit olana kadar savunurken Mehmetçiğin midesini süngüyle parçalayıp altın arayan Lavrens aşığı soysuz Arapları sevemedim, sevmiyorum. Bugün Filistin işgal altındaysa, muhteşem Peygamberimin kutsallarından biri kabul edilen Kudüs’te, Mescid-Aksa’da secde bize yasaklanmışsa bunun gerçek
sorumluları işte bu Araplardır.
E o halde niye içim acıyor? Çünkü bugün Kudüs’te Araplar yaşıyor ama orası ne sadece Yahudinin, ne sadece Arabındır.
Ben Müslümansam Kudüs aynı zamanda benimdir. Araplar Kıbrıs’ı tanımıyor, Yunan’ın Bulgar’ın yanında yer alıyor,Türkmenlerin yardımına koşmayıp,YPG’yi Peşmergeyi destekliyor diye Kudüs’ün işgaline bigane kalamam. Kudüs Miraç’tır, Kudüs gayrettir, samimiyettir. Kudüs namazdır, Kudüs Hz.MUHAMMED’tir. Kudüs namustur, haysiyettir, adalettir. Biz ne zaman inancımıza ihlas gömleğini giydirecek, ibadetlerimizde ne zaman halis müminler haline dönüşeceğiz? Nerede Kudüs’ün Fahreddin Paşası ve Mehmetçikleri? Yara derin…Neredesiniz ey Kur’anın bahsettiği Müslümanlar?!

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz