evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

MUHAMMEDİ TAVRI ÖZLÜYORUZ
 • AhmetAcaroglu
  • Ahmet Acaroglu
  • yeniadalet@yahoo.com
  • 21 Aralık 2017 - 12:16:24

Din adına olup bitenler sanıyorum benim gibi sizleri de rahatsız etmeye devam ediyor.
Her gün yeni bir fetva, her cemaat veya tarikat adına yeni bir saçmalık, milleti dinden soğuma noktasına getirdi. Allah’ın gönderdiği son kutsal metin Kur’an-ı Kerim bütün orjinalliği ile ortada dururken birbiriyle tamamen farklı ve taban tabana zıt yüzlerce tefsir ve birbiriyle kavgalı İslam fraksiyonları mevcut? Halbuki Din selamdır, selamettir. Beden ve ruh sağlığımız için, huzur ve mutluluğumuz için Mutlak Varlık olan Tanrı’nın ,Eşref-i mahlukat olarak nitelenen insana gönderdiği muhteşem bir armağandır Kur’an. Kur’an ve elbette daha önce diğer Peygamberlere gönderilen vahiyler.
Peki o zaman dinler arasındaki kavgaların,din adına yapılan savaşların izahını nasıl yapacağız? Bırakınız farklı dinleri, aynı dinin mensupları neden bölük bölük, neden fırka fırka, niçin paramparça? Semavi dinlerin hemen hepsinde mezhepler, tarikatlar, cemaatlar arasında kanlı bıçaklı savaşlar mevcut. Hele günümüzde tanık olduğumuz Işid gibi terörist yapıların mensupları Allahüekber diyerek Müslümanları katletmekte, bunun adına da cihad demektedirler! Ölen Müslüman, öldüren Müslüman. Daha önce Hıristiyanlar arasında yaşanan Katolik-Protestan –Ortadoksveya Anglikan mezhep savaşları.. Akan oluk oluk kan…Boğazlanan yüzbinlerce insan.
Böyle din olur mu? diye bir soru da yanlıştır. Tabiki böyle bir din olmaz,olamaz. O zaman soruyu doğru soralım: Böyle bir din anlayışı olabilir mi ? Olmamalı ama oluyor işte. Adam bilmem ne cemaati adına çıkıyor; sakalsız Müslüman olur mu diye kükrüyor. Erkek sakalsız olunca kadına benzermiş. Eğer saçı da uzun olursa arkadan kadın gibi görülüp bizde farklı arzuları gıdıklarmış. Sana yuh mu diyeyim,oha mı diyeyim be sapık? Öteki çıkıyor, erkek çocuklarına arzu duyup okşamanın dinen sakıncası olmadığını,bunabademleme dendiğini anlatıyor utanmadan..Bir başkası dini, başörtüsüne indirgeyerek,şalvaracübbeye,sarığa bağlayarak anlatıyor. Bir diğeri kız çocuklarını okula göndermenin caiz olmadığını, o okullarda okuyan kızların ilerde……………olacağını söyleyerek zırvalarken, bir Rektör çıkıp, başımıza ne geldiyse okumuşlar yüzünden geldi, diyerek cehaleti övebiliyor.
F.Gülen isimli hain din adına yüzbinlerce beyni ve kalbi iğfal edebiliyor,mensupları kendi milletine kurşun yağdırabiliyor. Din adına hırsızlık yapılmakta, sorularçalınmakta, ordumuzun harimi ismeti Kozmik Oda’ya girilmekte, çok özel bilgiler yabancı ülkelere din adına servis edilmekte, toplanan himmet paraları Amerika seçimlerinde harcanmakta, rüşvet olarak saçılmaktadır. Hz.Peygamberin emrettiği liyakatyerine, ihanet çetesinebağlılık, tarikate, partiye, sendikaya, cemaate mensubiyet dindar olduklarını söyleyenler tarafından kabul görmektedir. Kaçak elektrik kullanım oranı Peygamberler şehri Urfa’da %70, Sahabeler şehri Diyarbakır’da %67. Mescid-i Aksa işgal altında Suud Kralı işgalci Yahudi ile kolkola. Ama olsun Arabın sakalı var, fesivar, cübbesivar, başında kefiyesi var, karılarınıncılbası var peçesi var. Laik bir devlette yaşadığın için sen Müslüman bile sayılmıyorsun. Kadınların araba kullanmasına bile yeni yeni müsaade edilirken, seçme seçilme hakkı yeni yeni tanınırken onları şeriatın sahipleri olarak görüp mübarekleştiren dinci kafa ,bu hakları 80 sene önce sağlayan,aklı ve bilimi rehber edinen Atatürk aynı güruh tarafından kafir ilan edilmekte..
Her cemaatin farklı bir İslamı var sanki.
Ülkemde ve evrende sayamayacağım kadar din adamı,din alimi varken din adına ukalalık yapmak, ahkam kesmek bana yakışmaz. Çevrenizde bunu yapan çok sayıda insan var zaten. Yani yeterli birikimim yoksa o alanda boşboğazlık yapmam. Dini konuları da uzmanına bırakmak en iyisi. Ama yukarıda sadece birkaç tanesini saydığım örneklerin benim dinimle ilgisi olmadığını söylemekten de geri durmam. Bu adamlar çoğalırken camiler boşalıyor,insanlarsaf,tertemiz inançlarını yitiriyor.Bu çürümenin,bu yozlaşmanın,bu iz’ansız,idraksiz,ihlassız ve İslamsız Müslümanlığın,İslamı referans yapanların iktidarında yaşanması ıstırabımı daha da çoğaltıyor. “Eskiden kafirleri Müslüman yapabilmek için çalışırdık.Artık Müslümanları Müslüman yapmak için uğraşacağız galiba.”diyen Yılmaz Özdil ne kadar haklı…

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz