evden eve nakliyat, araç kiralama

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

”Ayçiçeğinde gerçek real  zam artışı bekliyoruz”

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Haydi avcılar  tüfek başına!

Haydi avcılar tüfek başına!

“Mali disiplin ve tasarrufla dar boğazı aşacağız”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 19 Nisan 2019 - 17:58:23
“Mali disiplin ve tasarrufla dar boğazı aşacağız”

Uzunköprü belediye başkanı Özlem Becan’a geçtiğimiz gün hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyarette gazetemiz genel yayın yönetmeni Adnan Karakaya, firmamızın hazırladığı özel tasarım imalatı olan “telli çeşme” meydanı canvas tablosu başkan Becan’ı duygulandırdı. İlk kadın belediye başkanımız Özlem Becan, “Telli Çeşme” tablosunun Uzunköprü tarihine ışık tuttuğunu söyleyerek“Siz değerli basın mensupları Uzunköprü’nün gerçek sahiplerisiniz. Uzunköprü’nün geçmişini çok […]

Uzunköprü belediye başkanı Özlem Becan’a geçtiğimiz gün hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyarette gazetemiz genel yayın yönetmeni Adnan Karakaya, firmamızın hazırladığı özel tasarım imalatı olan “telli çeşme” meydanı canvas tablosu başkan Becan’ı duygulandırdı.
İlk kadın belediye başkanımız Özlem Becan, “Telli Çeşme” tablosunun Uzunköprü tarihine ışık tuttuğunu söyleyerek“Siz değerli basın mensupları Uzunköprü’nün gerçek sahiplerisiniz. Uzunköprü’nün geçmişini çok iyi bildiğiniz gibi, bugünü hep beraber yaşıyoruz. Geleceğinide kendi pencerinizden değerlendiriyorsunuz. Bu bakışlar Uzunköprü’yü idare edenler için çok önemli. Hediyenize çok teşekkür ediyorum.”dedi.
SIKINTILARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ
Görevin zorluğunu bilerek aday olduğunu ve 7/24 hizmet vermek için 5 yıl boyunca çalışacaklarını söyleyen Özlem Becan “Bir yandan personelle tanışıyor, bir yandan belediyenin ekonomik durumunu inceliyorum. Bir yandan da gelen konuklarımızı tebriğe kabul ediyorum. Şu anda belediyemizin ekonomik durumunda sıkıntılar var. Uzunköprü belediyesinin ekonomik sıkıntılarını mali disiplin, tasarruf ve lokal operasyonlarla iyileştirip söz verdiğimiz hizmetleri yerine getireceğiz. Öncelikle ilçe esnafımızın alacağı olan ödemeleri yapmak istiyoruz. Çünkü siftahsız işyeri kapatan esnaflarımız çoğunlukta. Bir nebze can suyu verelim.
İLK GEZİMİZ PAZAR YERİ OLDU
İlk icratımız olarak Pazar yeri esnafımızın arzusu üzerine Pazar yerini kireçle boyattık ve su temizliği yaptık. Esnafımız çok memnun olmuş. Göreve başladığım ilk Perşembe günü pazara gittiğimde esnafımız son derece mutlu idi. Bizi her Perşembe günü yanlarında görmek istediklerini söylediler. Yeni Pazar yeri için projeler üzerinde çalışıyoruz. Bu amaçla pazar yerini en ince ayrıntısına kadar gezip inceledim. Masfar müfit kansu Parkı şu an atıl bir durumda. Fakat Uzunköprü için büyük bir potonsiyel. Bu potansiyeli muhakkak değerlendirip katma değere çevirmemiz gerekiyor. Uzunköprü’nün festival yeri aramasına gerek yok. Bu alan bize yeter.
BİRAZ SABIR
Şu anda belediyeyi tanıma ve inceleme pozisyonundayım. Gece saat 10’a kadar belediyede işimiz bitmiyor. Önümüzdeki günlerde Uzunköprü halkına çalışmaları içeren bir basın toplantısı yapacağım.
Bize inanan, güvenen Uzunköprü halkının umudunu söndürmemek için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Bize biraz zaman tanısınlar.”dedi
Uzunköprü belediyesini bekleyen bir dizi sorunlar olduğunuzu biliyoruz. Başkanımızın aldığı eğitimle bu sorunları aşacağını ve başarılı olacağını görüyoruz.
Kolay gelsin Özlem Başkan….

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz