evden eve nakliyat, araç kiralama

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

KIZILAY
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 21 Şubat 2020 - 16:25:03

Kızılay hepimizin bildiği gibi bir yardım kuruluşudur. Hazarda ve Seferde depremde, yangında, su baskınlarında vatandaşının yanında olur. Onların karınca kararınca yaralarını sarmak için var güçleri ile mücadele eden bir kurumdur. Yani milletimizin gurur kaynağı olmuştur. Devlet tarafından kurulan siyaset üstü bir kurumdur. Siyasetten tamamen arındırılmıştır. Bu güne kadar görev alan Başkan ve üyeler siyasetin dışından gelen maruf kişilerdir. Bu silsile kurulduğu günden bu güne kadar hep böyle bilinmektedir. Ama ne oldu ise son yıllarda hükümete yakın olan kişilerden oluşmaya (Teşekkül) başlandı. Kızılay dediğimiz bu yardım kuruluşu yalnız yurdumuzda değil bütün dünya ülkelerinde mevcudiyetini devam ettiriyor. Diğer devletlerde KIZILAÇ denilen yardım kuruluşudur. Ancak siyasi bir yapı içinde değildir. Birde bize bakar mısınız BAŞKANLAR aylık 24 bin üyeler ise 17 biner lira aylık almaktadırlar. Eski para ile milyar liraya tekabül ediyor başkanları milletin temsilcisi olan milletvekillerinden daha fazla ücret alıyor.
Birde tasavvur edilen başa gelen emekli bir bürokratsa değme gitsin sanki bir harman yeri ne kadar zengin bir ülkede yaşadığımızı artık siz hesap edin.
Şimdi gelelim esas konuya:
Ankara’da özel bir doğal gaz firması var. Adı da BAŞKENTGAZ. Bakın neler oluyor neler. Bahsi geçen bu firma ENSAR vakfına (Yurt) okul yaptırılması için girişimlerde bulunuyor. 8 Milyonluk bir yardım yapacak ama Kızılay’a der ki sen bu yardımın 8 milyar dolarından 75 bin dolarını alacaksın bakiye kalan 7 Milyon 925 dolarını ENSAR vakfına vereceksin ENSAR VAKFI+TÜRGEV kimin biliyor musunuz Bilal kardeşimizin hani Haydarpaşa garını ihale ile alan vakıf. Bu 8 milyon dolarlık paranın vakfa yatırılmasındaki Eshabı-mucibeyi tabiki ahlıyorsunuz. Bu bağış işinin KIZILAY’a yapılıp daha sonra da ENSAR vakfına yapılmasının tabi ki bir sebebi var.
KIZILAY’a yapılan bağışlar vergiden muaf olduğu için idareciler bu konuda sus pus.
Hatta Cumhurbaşkanımız gazeteciler ile bir toplantı yapacağı zaman Genel Başkan yardımcısı gazetecilere ” Sakın ola ki Kızılay ile ilgili bir soru sormayın” uyarısında bulunmuş gazetecilere.
KIZILAY yöneticilerinden şunu beklerdik. BAŞKENT GAZA şöyle demeleri lazımdı.
– Bağış yapmak istiyorsanız paranın hepsini KIZILAYA bağışlayın.
– Biz para transferi ile uğraşan bir kurum değiliz.
– Vergi kaçırmak için git kendine başka bir kurum seç.
– Güzide bir kuruluş olan KIZILAY’ı bu işe neden alet ediyorsunuz.
Yazıda bir hususa çok dikkat edin. Baştan ben etmedim içinden çıkamadım. Onun içindir ki sizlere de tavsiye etme gereğini buldum. Şimdi sizlere detaylı bir şekilde aktarayım.
Bağış yapılmak istenen miktar 8 Milyon DOLAR.
ENSAR-TÜRGEV vakfına yapılmak istenen bağış 7 Milyon 925 bin lira.
Bu paranın yalnız 75 bin dolarının KIZILAY’a bağış yapılmasını istiyorlar.
Paraların Milyon ve Bin olan kısımlarına dikkat edin. Sakın karışmayın.
KIZILAY TÜRK milletinin göz bebeğidir. Bu durum milli mücadele yıllarında göstermiş olduğu yardım seferberliği ile bir gurur tablosu sergilemiştir.
İşte gelelim esas konuya.
KIZILAY’ın bu günkü yöneticilerinin bu kuruma Milletimizin gözü ile bakmasının yerinde olacağı kanaatindeyim.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz