evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

KILIÇDAROĞLU’NDAN BAŞKAN’A VİZE ÇIKTI
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 8 Kasım 2017 - 12:22:14
KILIÇDAROĞLU’NDAN BAŞKAN’A VİZE ÇIKTI

Gelecek dönem, başkan Enis İşbilen BAŞKAN İŞBİLEN :”ÖNÜMÜZDEKİ YIL BELEDİYE BİNASI ERKEK ÖĞRENCİ YURDU OLACAK. YENİ TERMİNAL VE PAZAR YERİ PROJELERİNİ 2018’DE BAŞLATIYORUZ KILIÇDAROĞLU :”YETKİ VERİN 3 YILDA ERGENEYİ TEMİZLEYELİM, 1 YILDA TAŞERON İŞÇİLİĞİNİ KALDIRACAĞIM, BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ OY VERSİN VERMESİN HERKESE EŞİT hİZMET VERMELİ, BELEDİYELERİMİZ HARCADIĞI HER KURUŞUN HESABINI VERMELİ” Yeni AKM binasını beğenen CHP […]

Gelecek dönem, başkan Enis İşbilen

BAŞKAN İŞBİLEN :”ÖNÜMÜZDEKİ YIL BELEDİYE BİNASI ERKEK ÖĞRENCİ YURDU OLACAK.
YENİ TERMİNAL VE PAZAR YERİ PROJELERİNİ 2018’DE BAŞLATIYORUZ

KILIÇDAROĞLU :”YETKİ VERİN 3 YILDA ERGENEYİ TEMİZLEYELİM, 1 YILDA TAŞERON İŞÇİLİĞİNİ
KALDIRACAĞIM, BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ OY VERSİN VERMESİN HERKESE EŞİT hİZMET VERMELİ,
BELEDİYELERİMİZ HARCADIĞI HER KURUŞUN HESABINI VERMELİ”

Yeni AKM binasını beğenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Enis İşbilen’e övgüler yağdırdı. Tüm belediye başkanları güzel işler yapıyor gereğini yapıyor ve onları kutluyorum diyen Kılıçdaroğlu “Suçluluk oranlarının en düşük olduğu beldeler, CHP’li belediye başkanlarının yönettiği beldelerdir. Arzu ediyorsa Sayın İçişleri Bakanı baksın, arzu ediyorsa Başbakan baksın. Kim arzu ediyorsa baksın, bu sözlerim doğru mu değil mi? Araştırdık, gerçekten de bizim belediyelerin yönettiği kentlerin tamamında suçluluk oranları en düşük olan kentlerdir. Çünkü çocuklarımıza spor, kültür, eğitim alanı sağlıyoruz.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz Cuma günü Edirne merkezinde ve ilçelerindeki belediyeleri ziyaret ederek temel atma ve açılış törenlerine katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bölgede ilk ziyaretini Cuma günü saat 11:00’de Keşan’a gelerek Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan tarafından yaptırılan yeni pazar yerinin açılışını ve bazı projelerin temel atmasını gerçekleştirdikten sonra saat 12:30’da Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezine geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Uzunköprü ziyaretini Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun, CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu,Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztırak, Candan Yüceer, Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek, Bülent Öz,Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP eski milletvekilleri, STK temsilcileri, Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş, yönetim kurulu üyeleri, il genel meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Menşure Aybek ve çok sayıda Uzunköprü’lü katıldı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AKM’deki Uzunköprü Belediye Başkanlığı makamında dinlendikten sonra bina önünde yapılan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra hazırlanan slayt gösterisi ile Uzunköprü Belediye Başkanı Av.Enis İşbilen’in gerçekleştirdiği icraatlar konuklara gösterildi. Slayt gösterisinden sonra söz alan Uzunköprü Belediye Başkanı Av.Enis İşbilen, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm konuklara şehir içi içme suyu şebekesi yapım işi açılışı, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi inşaatı 2.etap temel atma, Ördekli Göl Mesire Alanı Temel Atma,Güneş Enerji Santrali yapım işi temel atma törenlerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Başkan İşbilen “32 yıl sonra Uzunköprü Belediyesinin gönderine CHP bayrağını diktik, 8 yıldır görevimiz içerisinde sosyal belediyecilik anlayışımızla Kültür Sitesi, Kent Müzesi, tarihi Kilise, eski Belediye Binasının dizaynı gibi birçok projeye imza attık. Şuanda da ilçemizin 100 yıllık su sorununu çözmek için başlattığımız projeyi bitirme aşamasındayız. Ayrıca Katı Atık Düzenli Depolama Tesisinin temelini atıyoruz. Halkımıza sosyal hayatına katkı sağlamak üzere Trakya’da eşi benzeri olmayan Ördekli Göl Mesire alanımıza yapacağımız düzenleme ile iç turizmde Uzunköprü’ye katkı sağlayacağız. Temiz enerji ile Güneş Enerji Santrali projemizin Çöpköy’deki inşaatının temelini de bugün atıyoruz. Bütün bu faaliyetlerimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolun ışığında yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Uzunköprü Belediyesi Cumhuriyetten aldığı güçle yoluna ve hizmetlerine devam edecektir. Ayrıca yüksek okulumuzun bir sorunu olan erkek öğrencilerin ilçemizi tercih etmemelerine gerekçe olarak yurt yokluğunu gösteriyorlar. Öğrencilerimizin yurt ihtiyacını karşılamak için önümüzdeki yıl Uzunköprü Belediyesi hizmet birimlerini Atatürk Kültür Merkezine taşıyarak belediyemiz erkek öğrencilere yurt olarak hizmet verecektir. Ayrıca 2018 yılında yeni terminal projemizi ve pazar yeri projemizi de muhakkak başlatacağız” dedi.
UZUNKÖPRÜ’DE OLMAKTAN MUTLUYUM
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Sayın Belediye Başkanımız Av.Enis İşbilen’in dediği gibi Türkiye’nin aydınlık yüzü Uzunköprü’de olmaktan son derece mutluyum. Mücadelemiz halk mücadelesidir. Bağımsızlık mücadelesidir, kurtuluş mücadelesidir. Uzunköprü’de olduğu gibi Türkiye’nin her tarafını aydınlıklarda yönetmeye talibiz. Halkımız bize yetki verdiği takdirde terörü akıl ve mantıkla bitireceğiz. Terörden analar ağlamayacak Hakkari Şemdinli’de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum. Türkiye’nin iyi yönetilmeye, huzura ve güvene ihtiyacı vardır. Halkımızın teveccühü ile işbaşına geldiğimizde en kısa sürede terörü bitireceğiz analar ağlamayacak. Herkes çocuğunu güle oynaya askere yollayacak.
FABRİKALAR KAPANDI
Belediye Başkanımız bilgi verirken Uzunköprü halkının büyük kısmı kısmının sanayi bölgelerine göç ettiğini söyledi. İşsizliğin ne olduğunu sizler bizden daha iyi biliyorsunuz çocuklarınız sanayi bölgelerinde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyorlar. Yetki verin işsizliğe çare bulalım. Üniversiteyi bitiren her 4 gençten bir tanesi işsiz geziyor. Üniversiteyi bitirmeyi ailelere sorun. Nasıl zorluklar yaşıyorlar ve sonunda çocukları işsiz geziyor. Gençler huzursuz, halkımız huzursuz. Bu iktidar işsizliğe çare olacağım dedi bir türlü çare bulamadı. Bize yetki verin en kısa sürede çözelim. Uzunköprü’ye gelirken kapanmış sanayi tesislerini gördüm. Dediler ki Uzunköprü’de bir Hamdi Baba vardı. Köylünün ürünlerini yağ, pirinç, un olarak mamül eder, işsizliğe çare olur, istihdam yaratır, ekonomiye katkı sağlardı.Hamdi Baba kimin zamanında iflas ettirildi, niçin çare bulamadılar, şimdi ülkemize dışarıdan gıda ürünleri getirip satmaktan birileri mi nemalanıyor CHP iktidarında herkes kazanacak ülkede huzur olacak.
ERNENEYİ 3 YILDA TEMİZLERİZ
2002 yılından beri Ergene Nehri kirli akıyor topraklarımız üretemiyor halkımız kanser oluyor, yetki verin 3 yılda Ergene’yi kaynağı gibi pırıl pırıl yapalım. Ergeneyi temizlemek için 13 tane arıtma tesisi yapmışlar hangisi çalışıyor? Tesisler niçin arıtmıyor? Hani Ergene’de balık tutulacaktı.Yetki verin CHP iktidarında 3 yılda Ergene Kirliliğini bitirelim. Milletvekillerimiz mecliste Ergene Nehrinin sorunlarını ve Uzunköprü’nün sorunlarını sık sık gündeme getirdiler. Hepsini biliyorum. 32 yıl sonra CHP olarak Belediye Başkanlığı kazandık 8 yıldır da başkanımız çok iyi çalışıyor. Kendisinin de bahsettiği gibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında hizmet ediyor. Biz 7 kardeşiz .7 kardeşten sadece ben Cumhuriyetin sağladığı imkanlarla üniversiteyi bitirdim ve ülkeme yüksek mevkilerde hizmet ettim. Hiç kimse Türk milletinin gönlünden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü silemez .Gazi Mustafa Kemal Atatürk 80 Milyon Türk milletinin gönlündedir.Gece,gündüz demeden Uzunköprü halkı için çalışan Belediye Başkanımızı kutluyorum, yaptığı hizmetlerin yarılı olmasını diliyorum, bundan sonrada daha birçok hizmet yapacağına da inanıyorum.
TAŞERON İŞÇİLERE SESLENDİ
Taşeron işçi sorununu Türkiye’nin gündemine ilk kez getiren parti CHP’dir. Çünkü biz emeğe, alın terine, çalışana, üretene inanırız. Çalışan ve üreten bir Türkiye’ye inanırız. Onlar söz verdiler yerine getiremiyorlar, sürekli tarihi erteliyorlar. Hiç meraklanmayın, bize yetki verdiğiniz zaman göreceksiniz ki en geç bir yıl içinde taşeron işçi sorunu çözülecektir. Diğer sendikalı işçilerin kavuştuğu bütün haklara sizler de kavuşmuş olacaksınız. Çünkü biz Ecevit’in kültüründen geliyoruz. Ne demişti Ecevit? ’Ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzen.’ Aynı şeyi, aynı ideali, aynı hedefi sürdürüyoruz. İnsanca, hakça bir düzeni bu ülkeye getireceğiz. Belediye başkanlarımıza sonuna kadar güveniyoruz. Belediye başkanlarıma şunu söyledim, iki konuda sizden görev istiyorum. Bir, seçildiğiniz andan itibaren oy versin vermesin herkese hizmet götüreceksiniz. İki, her kuruşun hesabını halka vereceksiniz. Bunu yaptıkları zaman bütün belediye başkanlarının benim başımın üzerinde yeri var
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından sonra kürsüde hazırlanan ortamda uzaktan kumanda ile Uzunköprü Belediyesi Şehiriçi İme Suyu Şebekesi Yapım İşi, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi İnşaatı, 2.Etap Temel Atma, Ördekli Göl Mesire Alanı, Güneş Enerji Santrali Yapım İşi projelerinin temel atmasını gerçekleştirdikten sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet komşu ilçemiz Havsa’ya giderek Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin tarafından düzenlenen temel atma ve açılış törenine katılmak üzere ilçemizden ayrıldı.
Kılıçdaroğlu’nun bu konuşmalarını dinleyen partili, partisiz tüm konutlar “belediye başkanımıza vize çıktı” yorumunu yaptılar”

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz