evden eve nakliyat, araç kiralama

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

50 YILLIK  BEKLEYİŞ BİTİYOR

50 YILLIK BEKLEYİŞ BİTİYOR

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT,  GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

ÜRETİCİNİN GÖZÜ KULAĞI MAZOT, GÜBRE DESTEKLEMELERİNDE

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

YENİ HASTANEMİZ BAKANIN İMZASINA KALDI

2020 bütçesinden  yeni huzurevine  para aktarılacak

2020 bütçesinden yeni huzurevine para aktarılacak

KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 12 Şubat 2020 - 11:27:28
KAYMAKAM ERDOĞAN ” ÇİFTLİK KÖY, SALARLI YOLU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK”

HEM UZUNKÖPRÜ HEM MERİÇ HALKI KAZANACAK Son günlerde ilçe gündeminde yer alan tarihi köprümüzün tadilata girme olasılığında komşu ilçemiz Meriç’ten gelecek dostlarımızın ilçemize gelmek için yollarını daha kısa hale getirmek amacıyla yıllardır Çiftlik Köy köprüsü ile Salarlı arasında kalan tarla yolunu trafiğe kayıtlı yol haline getirmek için çalışmalar başladı. Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ile muhabirimizin […]

HEM UZUNKÖPRÜ HEM MERİÇ HALKI KAZANACAK

Son günlerde ilçe gündeminde yer alan tarihi köprümüzün tadilata girme olasılığında komşu ilçemiz Meriç’ten gelecek dostlarımızın ilçemize gelmek için yollarını daha kısa hale getirmek amacıyla yıllardır Çiftlik Köy köprüsü ile Salarlı arasında kalan tarla yolunu trafiğe kayıtlı yol haline getirmek için çalışmalar başladı.
Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ile muhabirimizin yaptığı görüşmede ” Köprümüz tadilata girdiğinde Meriç halkının ilçemize gelmek için eski köprüden sonra yeni köprüyü de dolaşarak terminale ulaşması dostlarımızın daha uzun yol katetmelerini ve zaman kaybetmelerine de neden olacaktır. Meriçli dostlarımızın bu şekilde doğabilecek mağduriyetlerini önlemek amacıyla Çiftlikköy Köprüsü ile Salarlı Köyü arasındaki tarla yolunu trafiğe uygun yol şeklinde açmak istiyoruz.

TOPLULAŞTIRMAYI BEKLİYORUZ
Fakat bu yerler şahıslara ait. Şuanda ilçemizde merkez ve köylerinde toplulaştırma işlemleri yapılmaktadır. Edirne 11.DSİ Bölge Müdürlüğü toplulaştırma teknik elemanları ile yaptığımız görüşmede adı geçen yolda şahıs arazilerini toplulaştırma yapmak suretiyle hak sahiplerine hazine arazilerinden yerlerinin değeri kadar yer vererek becayiş sistemi ile yerlerin arsa sahiplerinin rızası ile alınmasından sonra Edirne DSİ Müdürlüğü çeltik ekimine kadar prosedürü tamamlayıp 800 metrelik yolu altlarına menfezler döşenerek taşkın olasılığında da yolun trafiğe akışını engellemeyecek ve ovadaki suyun akışını da engellemeyecek şekilde bize teslim edecek. Bizde üzerine beton asfalt yapıp yıl sonuna trafiğe açmayı hedefliyoruz. Bu yolla Meriç halkının Uzunköp-rü’ye geliş gidişini daha kısa bir mesafede hizmete sokmuş olacağız” dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz