evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

İYİ’LİKLER DİLİYORUM
 • AhmetAcaroglu
  • Ahmet Acaroglu
  • yeniadalet@yahoo.com
  • 2 Kasım 2017 - 11:35:17

Türk siyaset hayatına bir parti daha katıldı. Adıyla, lideriyle,henüz ayrıntılarını tam olarak bilemesek de programıyla, sembolü ve sloganıyla, kadrosu ve teşkilat yapısıyla gerçekten İYİ PARTİ farklı bir parti.
Partinin bütün kademelerinde en az % 25 kadın kotası koyması,önemli kararları GİK’te tartışarak ve üyelerin düşüncelerini değerlendirerek hayata geçirme maddeleri eğer uygulanabilirse çok güzel..Ben Türk demokrasisine yeni bir soluk ve heyecan getireceğine inanıyorum.
Pazartesi günü Uzunköprü’de yerel basının temsilcileriyle bir araya gelen İYİ Partinin kurucularından Av.M.Tolga AKALIN önemli açıklamalarda bulundu. Tolga başkanın açıklamalarını zaten yerel basınımızın sayfalarında ayrıntılı şekilde okuyup bilgilendiğinizi düşünüyorum. Benim dikkatimi çeken yeni partiye umut bağlayıp, Sayın Meral AKŞENER’in partisine omuz verenlerle ilgili yaklaşım. Başkan diyor ki: “Biz İYİ Parti’ye gönül veren hiç bir üyemizin gömlek değiştirmesini istemeyiz, bunu dayatmayız. Biz her farklı düşünceyi bağrımıza basar,kendi gömleklerinin üzerine bir de VATANSEVERLİK gömleği giymelerini bekleriz.”
Çok seslilik, farklı düşüncelere sahip olmak istişarenin, meşveret ve şuranın hem gereği hem de amacıdır. Katılımcı demokrasinin de ruhudur bu. Tolga Başkan delegelerin oyu ile iki defa kongre kazanıp İl başkanı olmuş, ikisinde de MHP Genel merkezi tarafından görevden alınmış, Edirne MHP il teşkilatı kapatılmıştı. Kim Genel Başkan adayı oluyorsa yolu kesiliyor, muhalif olan teşkilatların kapısına kilit vuruluyordu. En nihayet 750 delegenin topladığı imzalar yok sayılıp olağanüstü kongre de yaptırılmayınca ülkücülerin bir bölümü küsmüş, partiden ayrılmış veya ayrılmak mecburiyetinde bırakılmıştı. Mesele kimin haklı,kimin haksız olduğunu tartışmadan,”ama ve fakat” la başlayan suçlamalarla birbirimizi kırmadan, iftiralar, hakaretler, hasetlik ve fesatlıklar yapmadan herkesin tercihine saygı duymamız gerekir. İsteyen MHP’de devam eder, istemeyen İYİ olanı veya bir başka PARTİ’yi tercih eder. Zaten İYİ Parti’nin MHP’ye alternatif olma gibi bir iddiası olmadığı gibi muhalefet partisi olarak devam etme gibi bir kaderciliği kabullenmeleri de mümkün değil.
İYİ Parti iktidar olmak için yapıyor bütün planlarını. Rüzgarını kendi yaratarak geliyor. Her düşünceden, her kesimden, her bölgeden müthiş bir teveccüh de görüyor.Bekleyip göreceğiz.
İYİ Parti hangi tabandan daha çok oy alabilir? Bunu elbette anketlere bakarak öğreneceğiz. Öğrenemeyeceğiniz tek şey bir ülkücünün MHP’den ayrılırken yaşadığı duygulardır. Ben iki yerel seçim, bir genel seçimde adaylık şerefine nail olmuş, kırk yılını bu partiye vermiş bir kardeşinizim. MHP partiden öte bir şeydi bizim için. Onları yaşayanlar bilir sadece,kelimelerle anlatılamaz. Sanıyorum orada kalanlar da aynı duyguları yaşatıyorlardır içlerinde..
Ama söz konusu vatan olunca partiler de,liderler de bence teferruat. Her birey nerede ve hangi kadroyla daha büyük hizmetler yapabilecekse kendi özgür iradesiyle karar vermeli ve orada olmalıdır. Allah herkese layığını versin.Ülkem için İYİ’likler diliyorum.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz