evden eve nakliyat, araç kiralama

Uzunköprü’de vatandaşın  gündeminde terminal yok!

Uzunköprü’de vatandaşın gündeminde terminal yok!

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İCMALLER  ASKILARDAN İNDİ

İCMALLER ASKILARDAN İNDİ

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

Ekim nöbetinde kritik yıl

Ekim nöbetinde kritik yıl

GAYTANCIOĞLU TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’YE SORDU
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 15 Kasım 2019 - 10:57:45
GAYTANCIOĞLU TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’YE SORDU

Süleymaniye Köyünde Tarlalar  Sahiplerine Ne Zaman Verilecek CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Uzunköprü Süleymaniye Köyünde vatandaşlarımızın yaşadığı tapu sorunlarını TBMM gündemine getirdi. Konuya ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yazılı soru önergesi veren Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Süleymaniye Köyünde 1991 yılında yapılan orman kadastrosu ve 1997 yılında yapılan kadastro çalışmaları sonucunda vatandaşlarımızın yüzyıldan […]

Süleymaniye Köyünde Tarlalar  Sahiplerine Ne Zaman Verilecek

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Uzunköprü Süleymaniye Köyünde vatandaşlarımızın yaşadığı tapu sorunlarını TBMM gündemine getirdi. Konuya ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yazılı soru önergesi veren Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Süleymaniye Köyünde 1991 yılında yapılan orman kadastrosu ve 1997 yılında yapılan kadastro çalışmaları sonucunda vatandaşlarımızın yüzyıldan fazladır tarla olarak kullandığı alanlar orman içinde kaldığı gerekçesiyle orman alanı olarak kaydedilmiştir.
Oysaki bu arazilerin ormanla hiçbir ilgisi yoktur ve daha önce köy muhtarlığı ve azaları ile senet karşılığı alım satımları yapılmış, tarla olarak kullanılmıştır. Süleymaniye köyümüzde tarım arazisi olarak kullanılan yaklaşık 1200 dönüm tarla orman olarak sınırlandırılmış ve vatandaşlarımız mağdur edilmiştir” diyerek Bakana şu soruları yöneltti:- Edirne İli Uzunköprü İlçesinde yaşanan bu sorunlara ilgili Bakanlığınıza ulaşan başvurular var mıdır?
– Eğer başvurular var ise ne gibi işlemler yapılmıştır?
– Söz konusu alanların orman vasfından ne zaman çıktığını dair Bakanlığınızın bir tespiti var mıdır?
– Süleymaniye Köyündeki vatandaşlarımızın sorununun çözü için Bakanlığınız tarafından bir çalışma yapılmış mıdır?
– Vatandaşlarımıza tarlaları ne zaman iade edilecek ve yanlış kadastro işlemlerinden doğan mağduriyetleri giderilecektir?

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz