evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU  UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK  FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

Eskiye dönüş
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 17 Ocak 2019 - 09:52:19
Eskiye dönüş

AK PARTİ İL GENEL MECLİS ÜYESİ NEDRET AKBULUT FİLE İLE ALIŞVERİŞE BAŞLADI.. Eskiden alışverişe giderken elimizde pazar çantası, file vb. kap kacak götürürdük. Market alışverişlerinde ise aldıklarımız kese kağıdına konurdu. Bazıları da gazete kağıtlarına zarar verirdi. 1 Ocak itibarıyle artık poşetler para ile satılacak. AK parti Uzunköprü İl genel meclis üyesi Nedret Akbulut eline bir […]

AK PARTİ İL GENEL MECLİS ÜYESİ NEDRET AKBULUT FİLE İLE ALIŞVERİŞE BAŞLADI..

Eskiden alışverişe giderken elimizde pazar çantası, file vb. kap kacak götürürdük. Market alışverişlerinde ise aldıklarımız kese kağıdına konurdu. Bazıları da gazete kağıtlarına zarar verirdi.
1 Ocak itibarıyle artık poşetler para ile satılacak.
AK parti Uzunköprü İl genel meclis üyesi Nedret Akbulut eline bir file alarak Perşembe pazarında alışveriş yaptı.
Doğada çözülmesi yüzyıllarca yıl alan naylon poşetlerin kaldırılmasının zararın neresinden dönersek kardır diyen Akbulut “Naylon Poşet kullanımını ücretlendirerek bir noktada azaltmak adına ve Çevre temizliği ile ilgili 2019 yılında geçerli olmak üzere hükümetimiz yeni düzenleme çalışması yapıyor. Evet Naylon poşetler gerçekten de çevre kirliliği yapıyor. Bunları her ortamda görebiliyoruz. Böyle olunca da rahatsız oluyoruz. Eskiden bu tür durumlar yoktu biliyorsunuz. Alışverişlerde hasır çantalar, fileler kullanılırdı ve de çok da sağlıklıydı. Bugün ben filemi alıp alışverişimi tamamladım.”diyerek herkezin bir file ile alışveriş yapmasını önerdi.
2019’den itibaren bu sorunu ne kadar çözeceğimiz ortaya çıkacak. Yine poşet kullanmaya devam edecek miyiz? Yoksa eskisi gibi bez torba veya fileler yeniden hayatımıza girip eskiye dönecek miyiz? Bunu da göreceğiz. Poşetin yerine piyasaya sürülecek olan biyobozunurlar, naylon poşetlere göre iki kat daha maliyetli imiş. Bu demektir ki alışverişlerimize ilave maliyetler binecek. Çünkü biz kolay kolay fileye falan dönmeyiz.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz