evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU  UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK  FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

Eskiköy yerine İpsala’ya 2. kapı yapılacak..
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 5 Temmuz 2019 - 10:35:23
Eskiköy yerine İpsala’ya 2. kapı  yapılacak..

İpsala ve Kipi Sınır Kapılarından geçişlerde kullanılan mevcut köprünün yanına Türkiye ve Yunanistan tarafından ortak yapılması planlanan 820 metre köprü uzunluğuna sahip “İpsala Kipi Yolu 2. Köprü Geçişi” projesinin ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunarak, nihai olarak kabul edildi. 10 yıl evvel Uzunköprü ticaret ve Sanayi odası yönetimi İpsala’ya yapılacak 2. Köprü yerine […]

İpsala ve Kipi Sınır Kapılarından geçişlerde kullanılan mevcut köprünün yanına Türkiye ve Yunanistan tarafından ortak yapılması planlanan 820 metre köprü uzunluğuna sahip “İpsala Kipi Yolu 2. Köprü Geçişi” projesinin ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunarak, nihai olarak kabul edildi.

10 yıl evvel Uzunköprü ticaret ve Sanayi odası yönetimi İpsala’ya yapılacak 2. Köprü yerine Uzunköprü gümrüğüne yeni bir köprü teklifi sunmuştu. Ancak yuyan hükümeti İpsala köprüsünü yapmakta kararlıydılar.
2024 YILINDA AÇILMASI PLANLANIYOR
Yeni köprü inşatının 2020 yılında başlaması planlanırken, 2024 yılında da bitirilerek açılması planlanıyor. Türkiye ve Yunanistan’ın ortak yapacağı bakım ve onarım çalışmaları sayesinde işletme aşamasının yaklaşık 50 yıl olacağı öngörülüyor. Projenin inşaatında ise 80 kişinin çalışması planlanıyor.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz