evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

Erikli’de yıkım başladı…
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 26 Ekim 2017 - 12:06:56
Erikli’de yıkım başladı…

Erikli Sahili’nde bulunan otobüs garajı ve seyyar gıda satıcıları ile pazarcı barakalarının yıkımına başlandı. Tahliye işlemlerinin yapılması için tanınan sürenin sonuna gelindiği öğrenildi.Erikli Sahili’nde bulunan otobüs garajı ve seyyar gıda satıcıları ile pazarcı barakalarının yıkımına başlandı. Gazetemizinde zaman gündeme taşıdığı Erikli sahilinde İşletme ve seyyar satıcılara, Keşan Belediyesi tarafından bulundukları yeri terk etmeleri yönünde dağıtılan […]

Erikli Sahili’nde bulunan otobüs garajı ve seyyar gıda satıcıları ile pazarcı barakalarının yıkımına başlandı. Tahliye işlemlerinin yapılması için tanınan sürenin sonuna gelindiği öğrenildi.Erikli Sahili’nde bulunan otobüs garajı ve seyyar gıda satıcıları ile pazarcı barakalarının yıkımına başlandı. Gazetemizinde zaman gündeme taşıdığı Erikli sahilinde İşletme ve seyyar satıcılara, Keşan Belediyesi tarafından bulundukları yeri terk etmeleri yönünde dağıtılan tebligatın ardından, tahliye işlemlerinin yapılması için tanınan sürenin sonuna gelindiği öğrenildi.
Mera üzerine konuşlandırılan otobüs garajındaki firmalar ile pazaryeri diye tabir edilen meydandaki dükkanlar ve fastfood tarzı işyerleri, aynı yerlerine bir daha açılmamak üzere bulundukları yerden kalkıyor.
Yapılan yıkım çalışmasına ilk olarak otobüs garajından başlandı. Garajda faaliyet gösteren firmaların prefabrikten olan işyerleri bulundukları yerden kaldırdı.
Erikli Sahili’nin girişinde bulunan pazaryeri ile diğer bir bölgede olan ve gıda işi yapan barakaların da tahliye edilmemesi halinde, bir iki gün içinde yıkımlarına başlanacağı bildirildi.
Tahliye edilen işyerlerine başka bir noktadan yer gösterilmemesi nedeniyle esnafın mağdur edildiği ve bu nedenle maddi zarara uğrayanların haklarını yasal yollardan arayacağı belirtildi.
SAVCILIK EL ATMIŞTI…
Sahillerdeki denetleme konusunda boşluk yaşandığı ve çeşitli rantların sağlandığı yönünde gerek Keşan Cumhuriyet Başsavcılığına gerekse BİMER’e yapılan şikayetlerin ardından, Cumhuriyet Başsavcılığı başta Erikli Sahili olmak üzere Keşan’a bağlı sahillere el atmıştı.
Yaz sezonunda, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan’ın talimatıyla, bazı Cumhuriyet savcıları ve jandarma ile ilgili diğer kurumların ekipleriyle birlikte sahillerde denetimlerde bulunulmuştu. Denetimler kapsamında görülen bazı olumsuzlukların önüne geçilmesi için Keşan Belediyesi başta olmak üzere ilgili tüm kurumlar görevlerini yerine getirmeleri yönünde harekete geçirilmişti
Bu kapsamda bazı esnafın konteynırdan olan işyerlerini kaldırdığı görülürken, tahliye süresinin sona ermesinin ardından, tahliye edilmeyen işletmelerin de Keşan Belediyesi araçları ile yıkılacağı kaydedildi. (SELİM ŞEN)

 

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz