evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

ENGELLİLER KORUMA DERNEĞİNİN YEMEĞİNE 450 KONUK KATILDI
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Aralık 2017 - 10:46:50
ENGELLİLER KORUMA DERNEĞİNİN  YEMEĞİNE 450 KONUK KATILDI

Uzunköprü Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneğinin Geleneksel Yemeği geçtiğimiz Cumartesi akşamı Sanayi Sitesi Köprü Restaurantta yapıldı. Uzunköprü Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Azbiye Ataş teşekkür ederek başladığı konuşmasında yaptığı konuşmada “Derneğimiz 2006 yılında zamanın kaymakamı Sayın İrfan BALKANOĞLU’ nun teşvik ve destekleriyle kurulmuş olup, halen kaymakamımız olan Sayın Kemal YILDIZ dâhil tüm mülki amirlerimiz, […]

Uzunköprü Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneğinin Geleneksel Yemeği geçtiğimiz Cumartesi akşamı Sanayi
Sitesi Köprü Restaurantta yapıldı.

Uzunköprü Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Azbiye Ataş teşekkür ederek başladığı konuşmasında yaptığı konuşmada “Derneğimiz 2006 yılında zamanın kaymakamı Sayın İrfan BALKANOĞLU’ nun teşvik ve destekleriyle kurulmuş olup, halen kaymakamımız olan Sayın Kemal YILDIZ dâhil tüm mülki amirlerimiz, yerel yöneticilerimiz, sivil toplum örgütlenmelerinin başkan ve yöneticileri ve sizlerin destekleri, bizlerinde gayretleriyle bugüne kadar gelmiştir. Elbirliği ile bundan sonrada aynı şevk, heyecan ve desteklerle devam edeceğine inancım tamdır. Aktif üye ve yönetici olarak katılımlarınızı beklemekle beraber bu kutsal göreve dahil olacak kişiler hem bizlerin hem de engellilerimizin heyecanını arttıracak ve güç katacaktır.
Hepimiz birer engelli adayı olabiliriz. Derneğimizin kuruluş amacı engellilerimize maddi-manevi yaşamında karşılaşacakları engelleri kaldırmak – eğitim okullarının şartlarının iyileştirilmesi için destekler vermek toplumla karşılaşabilecekleri uyumsuzlukları ortadan kaldıracak proje ve programları gerçekleştirmektir.Engellilerimiz ailelerinin sorunları değildir. Hepimizindir. Sizlerin destekleriyle yapabildiklerimizin yeterli olmadığı düşüncesindeyiz.Sorumlu insan, sorumlu toplum anlayışına sahip biz Uzunköprülülerin daha fazla katılım ve gayretleriyle engelsiz bireyler ve engelsiz toplum yaratmak bizlerin başarı karnesi olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle katkılarından dolayı Sayın Kaymakamımız Kemal YILDIZ’ a, Garnizon Komutanımız Sayın Bayram ÖNEL, Belediye Başkanımız Enis İŞBİLEN’ e ve sizlere tekrar çok teşekkür ediyor ve Saygılarımı Sunuyorum. Hepinize afiyet olsun, iyi eğlenceler ve iyi geceler diliyorum. ” dedi.

Gece Köprü Restaurantın damakları okşayan menüsü eşliğinde Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu sazları eşliğinde ses sanatçısı Sebati Balkan ve piyanist şantör Mustafa Yeğin’in Türk müziği eserleri ve sevinler şarkılar eşliğinde konuklar eğlendiler ve güzel bir gece yaşadılar.

Eğlencenin doruğa çıktığı anlarda engellilere yardım amaçlı yapılan hediye çekilişlerinde açık arttırmada ilçemizin en büyük sanayi kuruluşu yönetim kurulu başkanı Mehmet Arda 5,500 TL. Türk bayrağını, Uzunköprü belediyeside 6 bin tl.ye 3 boyutlu Atatürk posterini, el memeği olan bir bir portrede 3 bin tl.ye çevizli bahçe’ye satıldı. Kaymakam Kemal Yıldız, her ne kadar borsa başkanına açık arttırma için takılsada borsa başkanı oralı bile olmadı. Böyle bir anlamlı gecede arttırmaya katılmayan borsa başkanı misafirler tarafından yadırgandı.

Hediye satışından ve yemekten elde edilen gelir Uzunköprü İş Okulundaki ve rehabilitasyon merkezindeki engellilerin eğitiminde değerlendirileceği açıklandı.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz