evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU  UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK  FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

Hastalara özel sülük
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 5 Temmuz 2019 - 10:12:13
Hastalara özel sülük

Edirne Merkez’de 20 yıldır sülük satışı gerçekleştiren Semerci Av Market’in sahibi Mustafa Semerci, doktor tavsiyesi ile gelen hastalara sülük yetiştiremiyor. Çarşıdaki marketinde 5’li pet şişelerde sülük satışı yapan Semerci, sülüğün özellikle el ve ayak yaralarına iyi geldiğini, doktorlar tarafından hastalarına önerildiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Doktorlar bazı hastaların tedavisinde illa sülük istiyor, bu nedenle hastalarını bana […]

Edirne Merkez’de 20 yıldır sülük satışı gerçekleştiren Semerci Av Market’in sahibi Mustafa Semerci, doktor tavsiyesi ile gelen hastalara sülük yetiştiremiyor.
Çarşıdaki marketinde 5’li pet şişelerde sülük satışı yapan Semerci, sülüğün özellikle el ve ayak yaralarına iyi geldiğini, doktorlar tarafından hastalarına önerildiğini söyleyerek şöyle konuştu:
“Doktorlar bazı hastaların tedavisinde illa sülük istiyor, bu nedenle hastalarını bana yönlendiriyorlar. Mesela, el parmakları kopan bir hastanın parmakları dikildikten sonra sülükle tedavi yöntemi uyguladı doktor. Hasta sülükleri benden aldı. Şifa bulduklarını söylüyorlar. El ve ayak yaralarına iyi geldiğini söylüyorlar. Son zamanlarda sülüğe çok talep var.”
Toplayan kişi azaldıkça fiyatı arttı
Bir süredir sülük toplayan kişi sayısında azalma olmasıyla, satış fiyatının arttığını ifade eden Semerci, “İki tip sülük satışımız var. Genelde yaz aylarında şifa arayanlar için sülük satışı yapıyoruz. Bir de avlanmak için sülük alanlar var. Bir süredir sülük bulmamız zorlaştı. Benim hatırım için tutan kişiler var ancak sülük tutanlar azaldıkça, satış fiyatı yükseldi. Bugün sülüğün tanesi 4 lira. Kış aylarında hepten bulmak zorlaşıyor. Birkaç yıl önce sülüğün tane fiyatı bir liraydı. Kışın tane fiyatı 10 liraya kadar çıkıyor” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz