evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

Desteğin en çoğu çeltikçiye
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 31 Ağustos 2017 - 11:04:29
Desteğin en çoğu  çeltikçiye

Tarımsal Desteklemelere İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı’na göre 2017 yılında en çok desteğin pamuk ve çeltik üreticisine yapılacağı ortaya çıktı. 2017 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Bakanlar Kurulu Karar’ı 18.08.2017 tarihli Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere, bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu. Mazotta en yüksek destek pamuk […]

Tarımsal Desteklemelere İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı’na göre 2017 yılında en çok desteğin pamuk ve çeltik üreticisine yapılacağı ortaya çıktı.
2017 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Bakanlar Kurulu Karar’ı 18.08.2017 tarihli Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere, bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu. Mazotta en yüksek destek pamuk ve çeltik üreticilerine yapılacak. Pamuk ve çeltikte çiftçilere dekar başına 36 lira mazot ve dekar başına 4 lira gübre desteği ile toplam 40 lira destek ödeneceği ifade edildi.
Buna göre, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 13 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere toplam 17 lira destek verilecek.
Çeltik, pamuk için dekar başına 36 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 40 lira, yağlık ayçiçeği, soya, dane mısır, patates için dekar başına 17 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 21 lira, aspir, nohut, mercimek, kuru fasulye için dekar başına 11 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere toplam 15 lira, fındık, yem bitkileri, çay, kuru soğan, kanola ve diğer ürünler için dekar başına 9 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 13 lira, nadas için de çiftçiye 5 liralık mazot desteği verilecek.
Mazotta en yüksek destek pamuk ve çeltik üreticilerine yapılacak. Pamuk ve çeltikte çiftçilere dekar başına 36 lira mazot ve dekar başına 4 lira gübre desteği ile toplam 40 lira destek ödenecek. Ayçiçeği, soya, dane mısır ve patates için çiftçilere dekar başına 17 lira mazot ve 4 lira gübre desteği ödemesi yapılacak. Buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale üretenlere dekar başına 13 lira mazot,4 lira gübre olmak üzere 17 lira destek verilecek. Aspir, nohut, mercimek ve kuru fasulyede dekar başına 11 lira mazot 4 lira gübre, fındık, yem bitkileri, çay, soğan, kanola ve havza modeli kapsamındaki 21 ürünün dışındaki diğer ürünlere ise dekar başına 9 lira mazot 4 lira gübre olmak üzere 13 lira ödeme yapılacak. Tarlasını ekmeyip nadasa bırakanlara ise dekar başına 5 lira mazot desteği ödenecek. Toprak analiz desteği ise asgari 50 dekar ve üzeri tarım arazilerinde her 50 dekar araziye kadar bir toprak analizi için Toprak Analiz Laboratuvarlarına 40 lira ödeme yapılacak.
Alan bazlı destekler kapsamında fındık üreticilerine yapılan alan bazlık destek geçen yıl olduğu gibi 2017 üretim yılı için dekar başına 170 lira ödeme yapılacak.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz