evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU  UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK  FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

Cingöz, Alkol ve tütün satanları uyardı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Şubat 2019 - 10:22:55
Cingöz, Alkol ve tütün  satanları uyardı

Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, “Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 14’üncü maddesi uyarınca, 2018 yılı ve öncesinde düzenlenen ve 31.12.2018 tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan satış belgeleri için Ocak ila Mart aylarına isabet eden dönemde süre uzatım işleminin yapılması gerekiyor” dedi. 1 […]

Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, “Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 14’üncü maddesi uyarınca, 2018 yılı ve öncesinde düzenlenen ve 31.12.2018 tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan satış belgeleri için Ocak ila Mart aylarına isabet eden dönemde süre uzatım işleminin yapılması gerekiyor” dedi.
1 Nisan’ a kadar süre uzatımı yapmayan esnafları büyük cezaların beklediğini belirten Cingöz, “Satış belgeleri için 1 Nisan 2019 Pazartesi günü akşamına kadar süre uzatım işlemi yapılmadığı takdirde, anılan tarihten sonra ürün (tütün mamulü, alkol ve alkollü içki) satın alınması mümkün olmayacak, satıcıların mevcutlarında bulunan ürünleri Nisan ayı sonuna kadar tasfiye edecek. Nisan ayının sona ermesini müteakip ürün satışının tespiti halinde 4733 sayılı Kanunun 8’inci maddesinin beşinci fıkrasının ilgili bentleri gereğince idari para cezası yaptırımı uygulanacak ve satışa sunulan ürünlerin mülkiyeti de kamuya geçirilecek. Faaliyetine devam etmesine rağmen süre uzatım işlemi yapmaması nedeniyle satış belgesi geçerliliğini yitirecek olan satıcıların (alkollü içki satıcıları için uygulanan mesafe şartı dahil) güncel mevzuat hükümlerine uygun olarak yeniden satış belgesi başvurusunda bulunmaları gerekecek. Mülga Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından düzenlenmiş olan TAPDK logolu mevcut satış belgelerinin 2019 yılı süre uzatım işlemi sırasında esnasında Bakanlığın logolu satış belgeleri ile değiştirilecek.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz