evden eve nakliyat, araç kiralama

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

”Ayçiçeğinde gerçek real  zam artışı bekliyoruz”

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Haydi avcılar  tüfek başına!

Haydi avcılar tüfek başına!

‘Çiftçi kahır biçmesin’
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 9 Ağustos 2019 - 10:00:36
‘Çiftçi kahır biçmesin’

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Trakya’da ayçiçeği hasadının başlamasına günler kala üreticinin zor günler geçirdiğini söyledi. Ayçiçeği ve ham yağ ithalatını “Türkiye’nin bitmeyen ve AK Parti ile bitmeyecek sorunu” olarak niteleyen Gaytancıoğlu, üreticinin rahat bir nefes alması için alım fiyatının ton başına en az 2 bin 500 lira olarak belirlenmesi ve yılba-şına kadar ithalatın engellen-mesi […]

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Trakya’da ayçiçeği hasadının başlamasına günler kala üreticinin zor günler geçirdiğini söyledi.

Ayçiçeği ve ham yağ ithalatını “Türkiye’nin bitmeyen ve AK Parti ile bitmeyecek sorunu” olarak niteleyen Gaytancıoğlu, üreticinin rahat bir nefes alması için alım fiyatının ton başına en az 2 bin 500 lira olarak belirlenmesi ve yılba-şına kadar ithalatın engellen-mesi gerektiğini ifade etti.
“Destek 80 liraya çıkarılmalı”
Ayçiçeğinde üretim artışı sağ-layabilmek ve üretimi teşvik etmek için yıllardır uygulanan ‘fark ödeme sistemi’ üreticiyi memnun etmemektedir. Ayçiçeğinde halen uygulanan ton başına 40 liralık destek ayçiçeği üretimini cazip kılmamaktadır.

Bu desteğin en az 80 liraya çıkartılması ve zamanında ödenmesi gerekir. Desteğin artması ayçiçeğinde üretim artışı sağlayabilir. Ayrıca fark ödeme destekleri hasadın üzerinden 1 yıl geçtikten sonra ödenmektedir. Bu duruma son verilmeli, desteklemeler zamanında ödenmelidir. En iyi zamanlama ürün satışının 1-2 ay sonrasıdır.”

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz