evden eve nakliyat, araç kiralama

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

UZUNKÖPRÜ’YE TARIM LİSESİ

“TÜRKİYE YANIYOR  SARAYDAKİLER  UYUYOR”

“TÜRKİYE YANIYOR SARAYDAKİLER UYUYOR”

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

ÜCRETSİZ OTOPARKIN KARŞISINA ÜCRETLİ OTOPARK!

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

İNŞALLAH BU SON ERTELEME OLSUN

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN  “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER  TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI KADİR BİLGİN “PARTİMİZİN 29 ŞUBATTAKİ KONGRESİNE SAYGIDEĞER TÜM HEMŞEHRİLERİMİ DAVET EDİYORUM” DEDİ

CHP’YE BAYAN ELİ DEĞDİ
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Aralık 2017 - 11:00:56
CHP’YE BAYAN ELİ DEĞDİ

Özlem Becan 136 oy alarak CHP’nin ilçe başkanı oldu İnanç Sülüş 133, Osman Aydın 80 oy aldı.. Becan “Bizler parti içinde iktidar olmak için değil, Partimizi iktidar yapmak için bu göreve talibiz. Bizler aydınlık bir gelecek için çalışacağımıza söz veriyoruz. Sizde bizim yolumuza ışık tutun istiyoruz. Bir ışıkta siz yakın istiyoruz. Sizde bizim yolumuza ışık […]

Özlem Becan 136 oy alarak CHP’nin ilçe başkanı oldu
İnanç Sülüş 133, Osman Aydın 80 oy aldı..

Becan “Bizler parti içinde iktidar olmak için değil, Partimizi iktidar yapmak için bu göreve talibiz.
Bizler aydınlık bir gelecek için çalışacağımıza söz veriyoruz. Sizde bizim yolumuza ışık tutun istiyoruz.
Bir ışıkta siz yakın istiyoruz. Sizde bizim yolumuza ışık tutun istiyoruz. Bir ışıkta siz yakın istiyoruz.
Bir ıslıkta siz çalın istiyoruz” dedi…

Cumhuriyet Halk Parti İlçe Örgütünün seçimli olağan kongresi geçtiğimiz Pazar günü saat 11:00-17:00 arasında PTT Karşısı Beyaz Saray Düğün Salonunda yapıldı. Kongreye divan başkanı olarak CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça katılırken Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan Okan Gaytancıoğlu, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Uzunköprü Belediye Başkanı Av.Enis İşbilen, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Kırcasalih Belediye Başkanı Suat Karakaş, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Delegelerin istemi ile divan başkanlığına CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, katip üyeliklerine Tamer Şahin, Zeliha Tokatlı, Osman Akgün seçildiler.
Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen kürsüde adeta bir yıldız gibi parlarken konuşma tekniği, vücut dili ve bakışlarıyla CHP’lilerin gönlünde işte bizim yerel liderimiz dedirtti. İşbilen yaptığı konuşmasında “Bugün Uzunköprü’de demokrasi şöleni var. 3 kardeşim CHP İlçe Başkanlığına adaylar. Kendilerine başarılar diliyorum. İsteğimiz yeni seçilecek ilçe başkanının partinin gücünü bugünkünden daha ileri taşısın daha başarılı olsun. Kim seçilirse seçilsin destek vereceğim. Ben 657 sayılı devlet memuruyum. Ama ben atama ile gelmedim. Halkımızın oyuyla geldim. Merkezi idareye olduğu kadar halkımıza, partimize ve CHP’ye karşı da sorumluyum. Çok konuşuyoruz,yerinde konuşmuyoruz. CHP Üyesi seçimlerde CHP aleyhine konuşacak, Belediye Başkanını eleştirecek yok böyle bir şey. Bunlar ayıplanmalı. Demokrasiyi çalıştırmalıyız ve yerinde konuşmalıyız. Partide karşılığı olmayanlar aday olmamalı. CHP kişisel duyguların tatmin yeri değildir. 32 sene sonra Belediyeyi kazanıyorsunuz daha sağlam durmak gerekir. Verilen oylar Enis İşbilen’e değil, CHP’yedir” dedi. Enis İşbilen’in konuşmasından sonra Alp Türkyılmaz ,Eski milletvekilleri Bilgin Paçarız, Kemal Değirmendereli, Rasim Çakır, eski milletvekili adayı Hüseyin Ergin, CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu ve İl Başkanı Fevzi Pekcanlı söz alarak güncel siyasi konuşmalar yaptılar ve 3 adaya da başarılar dilediler.
Yapılan siyasi konuşmalardan sonra çekilen kura ile CHP Uzunköprü İlçe Başkanlığına talip olan adaylar Osman Aydın, İnanç Sülüş ve Özlem Becan sırasıyla konuşmalarını yaptılar. Osman Aydın konuşmasında Ak Parti ile daha etkin bir şekilde mücadele edebilmek ve demokrasimizi daha zenginleştirmek için aday oldum diğer 2 başkan adayımıza da başarılar diliyorum diyerek yönetim kurulu üyelerini tanıttı.
İlçe Başkanı İnanç Sülüş yaptığı konuşmada “2013 Temmuz ayından bu yana görevdeyim. Görev sürem içerisinde en az 6 defa ülke genelinde seçim yaşadık ve her seçimde de CHP Uzunköprü İlçe Teşkilatının başarılarıyla oyumuzu arttırdık. Uzunköprü CHP’nin oyları Edirne 1.’si, Trakya 1.’si, Türkiye 5.’si oldu. Kazandığımız bu başarılardan sonra yönetim kurulu üyelerimizde birlikte köyleri ve mahalleri gezerek halkımıza teşekkür ettik. Bu örnek çalışmamız genel merkez tarafından takdirle karşılanıp Genel Başkanımız emriyle bu uygulamamızın bütün il ve ilçeler tarafından yapılması istendi bu da bize gurur verdi. Diyorlar ki İnanç Sülüş yorulmuş, Fetö’cülerin arkasında koşanlar yorulur, Atatürk’ün arkasında koşanlar yorulmaz. Partililerimizin teveccühü ile tekrar aday oldum partimi 3 yıl daha başarıyla yönetmek için yönetime talibim” diyerek yeni listesini tanıttı.
İlçe Başkan Adayı Özlem Becan Uzun yıllardır bir bayan olarak Uzunköprü’de siyasette etkin bir görev almanın özlemi ile kursiye çıktığında partililer tarafından heyecan ve merakla izlendi. Özlem Becan “Demokrasiye olan sevgisi, hırsı, hatipliği, tahsili, kültürü, nezaketi ve bir anne şefkati edasıyla yaptığı konuşmada ; “2019 yılı Türkiye için bir dönüm noktası deyim yerindeyse köprüden önce son çıkış.Bu önemli viraj öncesi partimiz yönetiminin bir kan değişikliğine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Genç,dinamik,çalışma ve mücadele isteği ile dolu kadroların partimize daha fazla katkı yapacağını düşünüyorum. Kırmadan, dökmeden, ayrıştırmadan bir kadının tüm aileyi bir arada tuttuğu gibi birebir bine bin katarak partimizi büyüteceğiz. Benim ilçe başkanlığını bırakıp Belediye başkanlığına aday olacağımı söylüyorlar. Herşeyin yeri ve zamanı var. Bugün burada ilçe başkanlığına oynuyoruz. Rahmetli dedem Köfteci Niyazi yıllarca midelerinizi fethetti bende gönüllerinizi fethetmek için ilçe başkanlığına adayım “ diyerek konuşmasını tamamladı.
Adayların konuşmasından sonra seçilmiş 356 delege sandığa giderek 3 liste halinde seçime giren Osman Aydın, İnanç Sülüş, Özlem Becan ve yönetim kurulu üyeleri hakkında tercihte bulundular. Saat 17:00’de sandıkların açılmasıyla yapılan sayım sonunda Özlem Becan 136, İnanç Sülüş 133, Osman Aydın 80 oy aldılar. Bu sonuçla Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İlçe Örgütünü 3 yıl süre ile yönetecek Başkan Özlem Becan ve yönetim kurulu üyeleri şöyle belirlendi : Hasan Aksert, Muammer Çetiner, Yeşim Demir, Sadık Gezer, Belkız Kapsız, Asuman Karaağaç, Erol Karaoğlu, Can Deniz Kocabaş, Kaan Tosun, Ata Tülü, Ali Bülent Ulusoy, Aliye Ünal, Mustafa Üstün, Sebahat Yatmaz.
Gazetemiz olarak Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İlçe Örgütüne yeni seçilen ve 3 yıl süre ile görev yapacak Başkan Özlem Becan ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ve takdir ediyoruz görevlerinde başarılar diliyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz