evden eve nakliyat, araç kiralama

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

”Ayçiçeğinde gerçek real  zam artışı bekliyoruz”

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Haydi avcılar  tüfek başına!

Haydi avcılar tüfek başına!

ÇELTİK EKİM RUHSATI DEKAR BAŞINA 4 TL
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 19 Nisan 2019 - 17:48:19
ÇELTİK EKİM RUHSATI  DEKAR BAŞINA 4 TL

Türkiye’de pirincin başkenti Uzunköprü’de İlçe Çeltik Komisyonu 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 10:00’da Komisyon Başkanı Uzunköprü Kaymakamı Muhittin Gürel Başkanlığında toplandı. Toplantı sonunda Çeltik Komisyonunun aldığı kararlar şöyle ; 2019 yılında ilçemiz ve köylerinde çeltik ekim müracaatları 15 Nisan’da başlayacak 25 Haziran Salı günü mesai bitiminde sona erecek ve müracaat süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Çeltik […]

Türkiye’de pirincin başkenti Uzunköprü’de İlçe Çeltik Komisyonu 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 10:00’da Komisyon Başkanı Uzunköprü Kaymakamı Muhittin Gürel Başkanlığında toplandı.
Toplantı sonunda Çeltik Komisyonunun aldığı kararlar şöyle ; 2019 yılında ilçemiz ve köylerinde çeltik ekim müracaatları 15 Nisan’da başlayacak 25 Haziran Salı günü mesai bitiminde sona erecek ve müracaat süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Çeltik ekmek isteyen üreticiler dekar başına 4 TL olmak üzere çeltik komisyonu adına ruhsat bedeli olarak İlçe Tarım Müdürlüğünden alınan belge ile Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacaktır.

Komisyon kararlarına göre Uzunköprü Merkez ve Kırcasalih beldesinde 500 metre köylerde de 50 metreden az mesafedeki yerleşim birimlerine yakın yerlere çeltik ekilemeyecektir. Uygulamayanlara yasal cezai müeyyide uygulanacaktır. Çeltik ekim ruhsatı almayan üreticilerimize dekar başına 90 TL ceza uygulanacak ilaveten devlet desteklerinden de yararlanamayacaklardır. Bu yıl ilçemiz ve köylerinde 70 bin dekara yakın alanda çeltik ekimi yapılması bekleniyor. Uzunköprü Çeltik Komisyonu çeltik ekecek üreticilerimize şimdiden harmanda dane bereketi diliyor.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz