evden eve nakliyat, araç kiralama

GAYTANCIOĞLU TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’YE SORDU

GAYTANCIOĞLU TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’YE SORDU

EFSANE BAŞKAN ADAY OLMAYACAK

EFSANE BAŞKAN ADAY OLMAYACAK

Hesapsız, kitapsız yapılan projenin akibeti belli değil!

Hesapsız, kitapsız yapılan projenin akibeti belli değil!

BUGÜN FİDAN YARIN NEFES PROJESİNDEN İLÇEMİZE  8500 FİDAN DİKİLDİ

BUGÜN FİDAN YARIN NEFES PROJESİNDEN İLÇEMİZE 8500 FİDAN DİKİLDİ

AKBULUT “MUHTARLARIMIZIN TOPLULAŞTIRMADAN  DOLAYI GELEN ŞİKAYETLERİNİ İVEDİLİKLE ÇÖZÜYORUZ”

AKBULUT “MUHTARLARIMIZIN TOPLULAŞTIRMADAN DOLAYI GELEN ŞİKAYETLERİNİ İVEDİLİKLE ÇÖZÜYORUZ”

ÇAKMAK SU BİRLİĞİ RESMİ KURULUŞUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 17 Ekim 2019 - 11:11:57
ÇAKMAK SU BİRLİĞİ RESMİ  KURULUŞUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

KURUCU BAŞKAN ÜNAL ÇELEBİ “BU PROJEYİ TORUNLARIMIZA MİRAS BIRAKACAĞIZ”DEDİ. İlçemizin en büyük yatırım projesi olan Çakmak Barajından Ergene nehrine öncelikli olarak su aktarmak amacıyla uzun yıllardan beri beklediğimiz Çakmak Su Birliği resmi kuruluşunu gerçekleştirdi. Çakmak Su Birliği Uzunköprü Merkez, Demirtaş mahallesi, Çiftlik Köy, Karayayla, Salarlı, Kurtbey, Çobanpınar ve Kavakayazma’dan oluştu Uzunköprünün 8 delegasyonu Meriç, Yakupbey, […]

KURUCU BAŞKAN ÜNAL ÇELEBİ “BU PROJEYİ TORUNLARIMIZA MİRAS BIRAKACAĞIZ”DEDİ.
İlçemizin en büyük yatırım projesi olan Çakmak Barajından Ergene nehrine öncelikli olarak su aktarmak amacıyla uzun yıllardan beri beklediğimiz Çakmak Su Birliği resmi kuruluşunu gerçekleştirdi.

Çakmak Su Birliği Uzunköprü Merkez, Demirtaş mahallesi, Çiftlik Köy, Karayayla, Salarlı, Kurtbey, Çobanpınar ve Kavakayazma’dan oluştu Uzunköprünün 8 delegasyonu Meriç, Yakupbey, Akıncılar, Saatağacı, Yenicegörece ve Paşayenice köylerinden oluşan 5 adet Meriç delegasyonun kurucular kurulu olarak geçtiğimiz günlerde biraya gelerek başkanlığı Ünal Çelebi’yi Başkan Yardımcılığına İsmail Akgün’ü muhasip üyeliğe Karayayla köyünden Mehmet Ali Aydın’ı yetkili kıldılar.
Başkan Ünal Çelebi ve beraberindeki yetkililer en kısa zamanda su birliğinin tescil işlemlerini başlatarak genel kurulu yapacaklar ve üye kaydına geçecekler.
Su Birliğinin Kurucu Başkanı Ünal Çelebi gazetemize yaptığı açıklamada “ilk etapta Uzunköprü’den 8, Meriç’den 5 kurucu üyenin müracaatı ile başlattığımız Çakmak Su Birliğinde resmi müracaatımızı yaptık. Bürokratik işlemleri ivedilikle tamamlayıp genel kurula gideceğiz ve üye talebinde bulunacağız. Su Birliğimiz Ergene Eylem Planında Çorlu’daki Sanayi Kuruluşlarının atıklarını temizleyen arıtmalar çıkan tuzlu suyu Marmara’nın derin deşarjına iletince Çakmak Barajından Ergene Nehrine Su İletimini sağlayacağız. Çakmak Barajından Ergene Nehrine su iletimi iletim kanalı ile yapılacak olup ilk etapta 25 bin dekar alana Çakmak Barajının suyu iletilecek. Sulama projeleri birer birer tamamlandıktan sonra Çakmak Barajının Sulama alanı 540 bin dekar alanı kapsayacak iş hacmi ile üye sayısı ile bütçesiyle Uzunköprü’nün en büyük sivil toplum kuruluşu olacaktır. Bizler bu projeyi torunlarımıza faal olarak bırakmak için işe başladık. Çakmak Su Birliği ilçemize ve ülkemize hayırlar getireceğine inanıyoruz. Türk Ordusu şu sıralar Suriye’de ülkemizin güvenliği için Terör Örgütleri ile Barış Pınarı ismiyle mücadele etmektedir. Bu mücadelede ordumuzun ayağına taş değmesin Cenab-ı Allah ordumuzu muzaffer eğlesin. Bu mücadelede şehit düşenlere Allah’tan rahmet kederli ailelerine de sabır diliyorum” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz