evden eve nakliyat, araç kiralama

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK FATURALARI EL YAKIYOR

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

NEDRET AKBULUT SORDU ;Uzunköprü’de lisanslı depoculuk neden olmuyor?

”Ayçiçeğinde gerçek real  zam artışı bekliyoruz”

”Ayçiçeğinde gerçek real zam artışı bekliyoruz”

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Kanser ölümlerinde birinciyiz

Haydi avcılar  tüfek başına!

Haydi avcılar tüfek başına!

Çakmak köyü gençleri imece usulü fidan dikiyor
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Mayıs 2019 - 11:57:20
Çakmak köyü gençleri imece usulü fidan dikiyor

‘Kolektif Yaşam Örneği’ Çakmak köyü gençleri, ‘Kolektif Yaşam Örneği’ sloganıyla, imece usulüyle 2017 yılından beri başlattıkları ağaçlandırma projesi kapsamında hem çevreye duyarlılık hem de dayanışma örneği sergiliyor. Köylüler, ‘1 Fidan 1000 Ömre Bedel’ projesiyle de atıl durumda bulunan ormanlık alanda ağaçlandırma çalışmasına devam ediyor. 7’den 70’e tüm köy halkının destek verdiği, 2017 yılında ‘Kolektif Yaşam […]

‘Kolektif Yaşam Örneği’

Çakmak köyü gençleri, ‘Kolektif Yaşam Örneği’ sloganıyla, imece usulüyle 2017 yılından
beri başlattıkları ağaçlandırma projesi kapsamında hem çevreye duyarlılık hem de dayanışma
örneği sergiliyor.

Köylüler, ‘1 Fidan 1000 Ömre Bedel’ projesiyle de atıl durumda bulunan ormanlık alanda ağaçlandırma çalışmasına devam ediyor.
7’den 70’e tüm köy halkının destek verdiği, 2017 yılında ‘Kolektif Yaşam Örneği’ sloganıyla başlattıkları ağaçlandırma çalışmaları kapsamında yeni bir projeye imza attı. Köylüler bu alanda 7/24 suyu akan bir çeşme yapmak istediklerini, ektikleri fidanlara isim taktıklarını söyleyerek “2017 yılında “Kolektif Yaşam Örneği” sloganıyla çıktığımız yolda kullanılmayan atıl durumdaki ormanlık alanı köy gençliği olarak yardımsever halkımız sayesinde bir kısmını temizleyerek masalar yaptık. Zaman geçtikçe bir adım daha ileri gittik ve 2 yılın sonunda ‘1 Fidan 1000 Ömre Bedel’ diyerek ağaçlandırma projesi başlattık. Ağaçlandırma projemiz biraz alışılmışın dışında idi. Farklı çeşit ağaçları bir araya toplayarak botanik bahçe oluşturduk. Her ağaca ise yardımsever, doğayı sever, çevreci bir bireyin ismi, başta olmak üzere bitkinin Türkçe ismi, bilimsel ismi ve anavatanını etiket ile fidana monte ettik. Bu çalışmalarımızı da kadın erkek, genç yaşlı hep birlikte kutladık. Sizleri de fidanları tanımak adına köyümüze bekliyoruz ve tüm kendini genç hissedenler örnek olmak istiyoruz. Tabi ki eksiklerimiz var. Şimdi ise tekrar yardımseverler ile birlikte bu doğayla iç içe olan alanımıza çeşme yapabilmek”dediler. Çakmak köyü gençleri hayırsever işadamlarımızdan çeşme yapabilmek için yardım istediklerini de söylediler.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz