evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

BUGÜNKÜ SİYASET
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 28 Mart 2019 - 13:17:57

Mahalli idareler seçimlerinin atmosferi Genel seçimlerden daha etkin bir heyecana sahne olduğunu kanıtlamıştır. Ancak bu seçimlerin mahalli değil de bir genel seçim havasına sokulması tabi ki doğru değildir.
Birde parti liderlerinin söyledikleri tutarsız ifadeler buna eklenirse acaba her seçimin kalitesi böyle mi olacak diye vatandaşın aklına geliyor.
Siyaset tabi ki bir yarıştır. Ancak tabi ki bazı özellikleri de vardır.
Birlik ve beraberliği simgeler,kardeşliği pekiştirir, bu kulvarda ipi kim göğüslerse o kişi bulunduğu beldeye hizmet edecektir demektir. Siyasette Din-Dil-Irk ve inanç ayrılığı olmadan kardeşçe yaşama sanatı olduğu da unutulmamalıdır.
Siyaset;
Daha çok insanları birbirine yaklaştırır, ayrılık tohumlarını ortadan kaldırır. Ancak bu dönem yaşanan siyasi atmosferi hiç beğenemedim. Ben oyumu şu partiye vereceğim denince hemen görüş ayrılığı belirir.
31 Martta ne kaldı ki.İnsanlar siyaset uğruna birbirlerinin kalbini kırmamalı.
Televizyonlarda seçim propagandalarını hepimiz izliyoruz. Ne laflar ne laflar.
– Ben Milliyim sen değilsin.
– Ben böyleyim sen şöylesin.
– Daha çok söylenecek laflar var ama yazmaktan imtina ediyorum.
Merakıma mucip olan bir söz üzerinde durmak istiyorum.
BEKA sorunu:
Devlet elden giriyor mu ki bir Beka sorunu yaratılıyor. Tabi ki bir sorun varsa tabi ki devlet gereğini yapacaktır. Beka sorununu yapılacak olan bir mahalli seçim mi ortadan kaldıracak. Seçime giren partiler Yüksek Seçim Kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda seçime giriyor. Eğer bu seçimde varsa partideki P.K.K. Sempatizanlarını yakalayıp gereğini yapmak tabi ki devletin görevi. Eğer bunlar kimse ve terörist yaftasını boynunda taşıyorsa ve biliniyorsa neden tutuklanmıyorlar.
Denilecek ki. Onların bazılarının dokunulmazlıkları var. Ancak bu dokunulmazlıkları kaldırmak tabi ki devletin görevi. Hem varlığını hissettiğini söyleyecek hem de gereği yapılmayacak. Bu suçlamalar 2-3 aydan beri gündemde bir vatandaş olarak sormak hakkımız değil mi?
Siyaset ayrıca bir gerçekçiliğin ifadesidir. Yalan ve riayı kabul etmez. Çünkü zaman doğruyu mutlaka ortaya çıkaracaktır.
Birde son günlerde denizaşırı bir ülkede YENİ ZELENDA DA vukua gelen bir terör olayından bahsetmeden geçemeyeceğim. Cuma namazını eda eden Müslümanlardan 50 kişi hunharca öldürül dü.Bu katliamı yapan cani için tabi ki söylenecek söz var ama ne yazık ki dünyada en büyük tepkiyi gösteren ülke yine Türkiye oldu. Dünyada yalnız Müslüman ülke olarak Türkiye mi var? Nereden Arap yarımadasındaki Müslüman devletler. Nerede dünya genelindeki Müslüman ülkeler.
Bu terör canavarı yakalandı. Ve şimdi YENİ ZELENDA DA yargılanıyor. Tabi ki bu yargılama o devletin yasalarına göre.
C.Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan diyor ki;
Bu teröriste YENİ ZELENDA hesap sormaz ise ona hesabı biz sorarız diyor.
Diyelim ki onlar hesap sormadı (tabiki bu imkansız ya) Biz Türkiye olarak onlara nasıl hesap soracağız. Onu buraya mı getireceğiz. Tabi ki diplomatik yollar haricinde başka bir girişimin olmayacağı kanaatindeyiz.
Ne yazız ki bakın görün YENİ ZELENDADA yapılan o terör faaliyeti ne yazık ki bizim mahalli seçim meydanlarında video kamera ile gösteriliyor. Katliamı seçim meydanlarında afişe etmek doğru mu? Tabi ki yargılanacak bir durum.
Böyle terör konularını teşhir etmek terör belasını körüklemeye çanak tutmaktır. Bakın hemen hemen her Türk vatandaşının dikkatinden kaçmayan bir olayı da dile getireceğim.
18 Mart 2019 Çanakkale Zaferinin 104.yıldönümünü büyük bir coşku ile milletçe kutladık.
Bu kutlamaların daha çok etkinlik kazanması için yurdun bazı bölgelerinde kuruluşlar tarafından mevlütler ve dualar okutuldu. Bunlardan biri de avcılarda gerçekleşti. Bu gerçekleşme İmam Hatip okulu tarafından yapıldı. Bir öğretmen tarafından da duası yapıldı.İmam Hatip hocası ne yazık ki duada Cumhuriyetimizin kurucusu ve Çanakkale Zaferinin Kumandanı M.Kemal Atatürk’ü ne yazık ki ağzına bile almadı. Maalesef o hocayı hoca yapan bu günkü Cumhuriyetti.Ancak Türkiye’deki Atatürkçüler çoğunlukta idi.
Avcılardaki bu etkinlikte Askerlik Şubesi Başkanı Albay ayağa kalkarak hocaya hitaben:
“Siz ATATÜRK diye birini tanıyor musunuz” diyor ve salonu terk ediyor. Arkasında da askeri zevat salonu terk ediyor.
İşte böyle bir Türkiye yaratılmak isteniyor.ATATÜRK’SÜZ OLUR MU HİÇ?

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz