evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

“bölgemiz gıda üssü olmalı”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Mart 2019 - 11:36:40
“bölgemiz gıda üssü olmalı”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal Trakya’yı ‘gıda’ üssü yapmak istediklerini söyledi. Tarım ve Orman bakanı bekir Pakdemirli’nin Keşan’a yapılması düşünülen tarıma dayalı gıda ihtisas organize sanayi bölgesi için müjdeyi verdiğini söyleyen Aksal, “Bölgemizi Gıda üssü yapmayı planlıyoruz. Bir tarafımızda Hamzadere Barajı bir tarafımızda Çakmak Barajı inşallah üreteceğiz ama sadece üretmek de yetmiyor. Katma değer […]

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal Trakya’yı ‘gıda’ üssü yapmak istediklerini söyledi.

Tarım ve Orman bakanı bekir Pakdemirli’nin Keşan’a yapılması düşünülen tarıma dayalı gıda ihtisas organize sanayi bölgesi için müjdeyi verdiğini söyleyen Aksal, “Bölgemizi Gıda üssü yapmayı planlıyoruz. Bir tarafımızda Hamzadere Barajı bir tarafımızda Çakmak Barajı inşallah üreteceğiz ama sadece üretmek de yetmiyor. Katma değer katmak gerekiyor. Gıda OSB’yle bölgede üretilen ürünleri katma değer yapacağız. Domatesini salça yapacaksın, dondurulmuş gıda haline getireceksin, ürünlerin paketlemesini yapacaksın, ürünlerin konservesini yapacaksın. Bir yanımızda Avrupa, diğer yanımızda da Türkiye’nin en büyük pazarı İstanbul. İnşallah bölge hem Avrupa’yı besleyecek, hem Türkiye’yi.
En büyük sıkıntı istihdam. Bu sürede bakan beyle de konuştuk.
Bir an önce sulama kanallarımızın bitirilmesini istiyoruz. Sulama kanallarımız bittiğinde hemen ürün çeşitliliğine geçeceğiz” şeklinde konuştu.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz