evden eve nakliyat, araç kiralama

Uzunköprü’de vatandaşın  gündeminde terminal yok!

Uzunköprü’de vatandaşın gündeminde terminal yok!

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İCMALLER  ASKILARDAN İNDİ

İCMALLER ASKILARDAN İNDİ

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

Ekim nöbetinde kritik yıl

Ekim nöbetinde kritik yıl

BİR LİRAYA OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLDÜ
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 9 Ocak 2020 - 10:35:25
BİR LİRAYA OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Sabahtan akşama kadar caddelere çekilen araçlar otopark sorunu yaratıyordu. Uzunköprü belediyesinin işgaliye otopark uygulaması ile ücret ödemek istemeyen vatandaşlar arabasını başka yere çekmeye başlayınca sorun ortadan kalktı. İlçemizde yaşanan keşmekeş park sorununa çözüm bulmak, şehir merkezi ve belirli ana caddelerde düzensiz araç parkını engelleyerek, Uzunköprü’ye şehir görünümü kazandırması amaçlanan ücretli otopark uygulaması Uzunköprülüler tarafından takdir […]

Sabahtan akşama kadar caddelere çekilen araçlar otopark sorunu yaratıyordu. Uzunköprü belediyesinin işgaliye otopark uygulaması ile ücret ödemek istemeyen vatandaşlar arabasını başka yere çekmeye başlayınca
sorun ortadan kalktı.

İlçemizde yaşanan keşmekeş park sorununa çözüm bulmak, şehir merkezi ve belirli ana caddelerde düzensiz araç parkını engelleyerek, Uzunköprü’ye şehir görünümü kazandırması amaçlanan ücretli otopark uygulaması Uzunköprülüler tarafından takdir topluyor.
Uzunköprü belediyesi 2019 yılında meclis kararı alarak ücretli otopark uygulamasına geçmek istiyordu. Pazartesi günü başlayan, işgaliye adı altında toplanan otopark ücretlerinde sıkıntının olmadığı görüldü. Banka ve esnafla işi olanlar bu yeni uygulamadan memnun. Ancak esnafların bazı kısmının şikayet ettiğini gördük. Aynı işgaliye uygulaması Edirne belediyesi tarafından 3 tl. alınırken Uzunköprü’de bir tl. alınması iyi olmuş.
Uzunköprü belediyesi yeni aldığı 10 işçiyi zabıta’ya bağlayarak tahsilatı gerçekleştiriyor. Uzunköprü belediyesi otopark ücretle-rinden masraflar çıktıktan sonra ayda 75 bin tl. gibi kar etmeyi hesaplıyor.
BOŞ ARSALAR DÜZENLENSİN
Uzunköprü kamuoyu toplanan bu paraların bir kısmı ile şehir merkezine yakın atıl ve boş vaziyette bulunan arsaların düzenlenip otopark gibi kullanılmasını öneriyor. İlçemizin hemen hemen her sokağında bulunan boş arsalar çok masraf yapmadan düzenlenirse İlçemizde yaşanan keşmekeş park sorununa çözüm bulunabilinir.
HALKIMIZI KORUYORUZ
Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, “Ücretli otopark uygulamamıza başlamış durumdayız. Bugüne dek aldığımız tepkiler bizlere ne denli doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Uygulama ülke genelinde birçok belediye tarafından da yürürlükteki bir uygulama. Gerekli çalışmaları ilgili birimlerimiz titizlikle yürütmekteler. Otopark uygulamamızda üçü bayan toplam 10 personelimiz Hayrabolu Caddesi, Çöpköy Durağı, Atalar Caddesi, Cumhuriyet Caddesinde, Atatürk Heykeli çevresinde Belediyenin çizdiği alanlara park eden araçlardan saat başına 1,00 TL tahsilat yapmaktadırlar. Otopark ücreti tahsil eden personel ilk günde araç sahiplerinden bilhassa sempati ile olumlu sonuç aldılar.Herşey çok daha güzel bir Uzunköprü için” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz