evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

BELEDİYECELİK HAKKINDA -9-
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 31 Ocak 2019 - 11:58:31

SOSYAL HİZMETLER
Beldemiz tarafından tatil ve izinli bulunduğu günlerde eğlenmeye, gezmeye ve dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bunun içinde Belediye vatandaşın bu gibi ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüdür.
Bu iş için Çamlık mevkiinde Ördekli göl denilen yerin restore edilerek hizmete sunulması için çalışmalar devam etmektedir. Ancak tam anlamı ile de sunulmuş değildir.
Ördekli göl denilen yer şehir dışında olup o yere mutlaka araç ile gidilmesi gereklidir. Bu sebeple tabi ki her kesime kolay değildir.
Ben İzmir Buca ilçesinde gördüm coğrafi konum itibari ile bizim 9 katlılardan başlayan ve Atbaba yoluna bakan bir Çatakı andırmaktadır. Bu yer belediyenin kendi imkanları ile değerlendirilmeye tabi tutulabilir. Nasıl mı? Etrafı makineler ile genişletilir sağı ve solu park hüviyetine getirilir. Çatağın sağ ve sol duvarları modern bir şekilde taşlar ile örülür. Çatağa şelaleyi andıran bentler yapılarak sular motopompa ile akıtılır. Çok güzel de bir görünüm arz eder. Çok para isteyen bir iş değildir. Ama beldeye yakışan bir hizmet olur. Yapıldıktan sonra da bu bir ihtiyaçmış denilecek.
Ördekli Göl için de bir önerim olacak: Onu da Buca da görmüştüm. Çok hoşuma giden ve Belediyeye gelir getirecek bir hizmet.
Belediye gölün etrafına dayanıklı ağaçlardan olmak kaydı ile 8-10 metre karelik barakalar yapar arkadaki toprak kısmından da 50 m2lik alanı bahçe olarak kullanmak şartı ile kiraya verilir. Bahçe gereksinimi duyanlar o yerleri kira mukabilinde alarak bu ihtiyaçlarını karşılayabilirler.
Sevgili okurlar..
Belediyeler hizmet yapma açısından halkına karşı sorumludur. Mutlaka ve mutlaka diğer belediyelerin hizmetlerine nazaran bir farkındalık yaratmak ister. Belde halkının rahat ve huzur içerisinde yaşaması için gerekli özen ve ihtimamı göstermesi lazımdır. Göreve gelen Başkan ya bir parti kanalı veyahutta bağımsız bir şekilde göreve gelmiştir. Ancak o koltuğa oturduktan sonra herkesin başkanıdır. Her kesime hizmet etmeye mecburdur. Kesinlikle ayrıcalık yapılmaz. Bunları neden söylüyorum çünkü o koltuk hiçbir surette kalıcı değildir. Kalıcı olan hizmettir. Eğer kamuoyunu memnun edecek tarzda iş yapmışsa o görevi bıraktıktan ve ebediyete intikalinden sonra da tabiki anılacaktır. Bu gerçekçilik hiçbir zaman unutulmamalıdır.
Yeni göreve gelecek olan başkanda bu önemli gerekçelere uyarak ve bir daha seçilmeyecekmişçesine hizmete odaklanması bir gerçekçilik hadisesidir. Yazmış olduğum bu hizmetlerin behemahal yapılması tabiki mümkün görülmemektedir. Yalnız bu yazdıklarımın Uzunköprü için boşluk içerisinde olduğu kanısındayım. Bu yazılanlar bu dönem olmasa bile ilerideki yıllarda hayatımıza girecektir. Hele hele müteferrik işlere el atılması tabi ki hizmetin gereğidir.
Hazır para ile iş yapmak o kadar kolaydır ki. Parayı hazır verirlerse harca babam harca sen kendi gelirlerinden birşeyler yapabiliyorsan ne ala. Borç para almakla iş yapmaya kalkarsan çok zahmet çekersin tabiri caizse akmayan çeşmeden testi doldurmak gibi bir şey, göreve gelen Belediye Başkanı önce ne kadar borç ve ne kadar alacak var bunların hepsini masanın üzerine koyacak ve ona göre işleri planlayacaktır.
Gelelim bu işleri neden hesaplayıp yapması gerektiğine.
Devamı haftaya.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz