evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

BELEDİYECELİK HAKKINDA -8-
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 24 Ocak 2019 - 10:05:48

Bu işlerin neden yapılması gerektiğini dile getiriyorum. Gerekçesi şu: Belediyemizin birçok büyük işlerinin artık bir kısmının gerçekleştirilmiş olması yapılması artık zorunlu olan zaruri ve çok para harcamadan yapılması gereken işlerin hayata geçirilmesinin önemli olduğu görülmektedir.
İşte bu işlerden bazıları.
MÜTEFERRİK İŞLER
1-BELEDİYE HOPARLÖRLERİ: Uzunköprü Belediyesinde uzun zamandan beri hizmet gören bir hoparlör tesisatı var.
Son zamanlarda vatandaş Belediye hoparlöründen şikayetçi. Dolayısıyla HOPARLÖR tesisatı istenilen düzeyde değil. Önemli duyumlar maalesef ve maalesef duyulmuyor. Belediye hoparlörleri Belediyenin yüz akıdır. Normal bir şekilde hitap etmiyorsa orada bir sorun var demektir. Göreve gelecek olan başkanın hoparlör tesisatına gerekli önemi vermesini ve hoparlörlerin mutlaka ve mutlaka elden geçirilmesi gerekmektedir.
2-İFTAFİYE HİZMETLERİ: Görsel yayınlarda bazen görüyoruz. Yüksek binalarda meydana gelen yangınlarda dumandan zehirlenerek hayatlarını kaybeden birçok vatandaşımıza şahit oluyoruz. Böyle bir olayın bizde de zuhur etmemesi için öncelikle itfaiye teşkilatının yeterli olup olmadığına itfaiye araçlarının üzerine monte edilen yangın merdivenlerinin ihtiyaca cevap verecek nitelikte olup olmadığına. Mesela Ticaret Borsasına giden yol üzerindeki 9 katlılarda Allah muhafaza husule gelecek bir yangına cevap verecek merdiven uzunluğu mevcut mu? Yoksa bile çare bulunması gereklidir.
3- TRETUVAR: Bir aday adayı arkadaşım değinmiş, hoşuma da gitti.
Hayrabolu caddesinin yani mevcut meydandan Muradiye Camii önüne kadar. Şehre yakışacak şekli ile sağ ve soluna tretuvar yapılarak düzgün bir hale getirilebilir. Yapılınca da o cadde üzerindeki araç otopark keşmekeşliği ortadan kalkacaktır. Tabii ki iyi ve güzel bir iş olacaktır.
4- YOLLAR : Yollar konusunda belediye başkanına tecrübelerime dayanarak bir öneride Tavsiye bulunmak istiyorum. Sakın siz siz olun ana arterler haricindeki bütün yolları KİLİT taşlar ile yapın. Ömrü uzun bir hizmettir. Taşlar üstten yıprandığında altını çevirmek sureti ile tekrar yapılma imkanına sahipsiniz.
Trakyada ilk kilit taşı yapımını ben gerçekleştirmiştim. Aydından aldığım kesme taş makinesi ile Spor sahasında girişte ön tarafta bulunan beton zemin üzerinde çok taş kestim.
Edirne ve Hayrabolu belediyeleri bizden örnek aldılar. Asfalta sakın yanaşmayın. Asfalt yapmak çok masraflı bir iştir. İşin işinden çıkmanız mümkün değildir. Asfaltı yama yapmaları için kullanılması şayanı tavsiyedir.
5-YÜRÜYÜŞ YOLLARI: Zaman geçtikçe teknoloji de ilerliyor. Bu nedenle de beldemizde artık ihtiyaç duyulduğuna inandığımız yürüyüş yollarının bir zaruret haline geldiği de görülmektedir. Yalnız bu yolun hangi bölgede yapılması tabi ki tartışılır. Müsait olan yer neresi ise orada yapılmasında fayda var. Tabi ki bu yollarda bütün Uzunköprü halkı yürüyecek değil ki. Tabi ki yapılsın çünkü artık bir gereksinme umudu taşıyor.
Bana göre de şehrin en uygun ve merkezi yeri KIRKKAVAK deresinin sağı ve solu çok müsait olduğu inancındayım.
İkincisi de: Büyükşehsuvarbey Mahallesi İnönü Caddesi kavşağından başlamak üzere mevcut mezarlığa kadar olan saha üzerinde. Ancak bu iş içinde o güzergahtaki kol duvarlarının yeniden yıkılması ve yapılması gerekli.
Bunun da yapılmasının artık gerekli olduğuna inandığım için yazıyorum.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz