evden eve nakliyat, araç kiralama

TÜRKİYE İÇİN, UZUNKÖPRÜ İÇİN HAYDİ OYLAMAYA

TÜRKİYE İÇİN, UZUNKÖPRÜ İÇİN HAYDİ OYLAMAYA

KIRCASALİH BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN TÜTÜNCÜ “KANALİZASYON PROJEMİZ DEVAM EDİYOR, EN KISA  ZAMANDA YENİ SU PROJEMİZİ DE YAPMAK İSTİYORUZ”

KIRCASALİH BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN TÜTÜNCÜ “KANALİZASYON PROJEMİZ DEVAM EDİYOR, EN KISA ZAMANDA YENİ SU PROJEMİZİ DE YAPMAK İSTİYORUZ”

BECAN “ORTADA CENAZE VAR. ONU KALDIRMAK ZORUNDAYIZ”

BECAN “ORTADA CENAZE VAR. ONU KALDIRMAK ZORUNDAYIZ”

BURASI TC. KÜPLÜ BELEDİYESİ

BURASI TC. KÜPLÜ BELEDİYESİ

HALK EĞİTİM MERKEZİ FOTOĞRAF  SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

HALK EĞİTİM MERKEZİ FOTOĞRAF SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Belediye tarlalarını satışa çıkaracak mı?
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 31 Mayıs 2019 - 11:04:17
Belediye tarlalarını satışa çıkaracak mı?

UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİNİN TARLALARINDA İCARLA ÇALIŞAN ÜRETİCİLER TAPUSU BELEDİYEYE AİT TARLALARI SATIN ALMAK İSTİYOR.. Uzunköprü belediyesi tapusundaki yaklaşık 400 dönüm tarla bugün satılmazsa yarın Bütünşehir belediyeciliğine geçildiğinde Edirne belediyesinin malı olacak. Uzunköprü belediyesine ait olan tarlaların satılıp satılmayacağı ilçe gündemine girdi. Tarlaları icarla işleyen icarcıların bir bölümü tarlaları satın almak isterken, bir bölümü ise icarla işlemeye […]

UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİNİN TARLALARINDA İCARLA ÇALIŞAN ÜRETİCİLER TAPUSU BELEDİYEYE AİT TARLALARI SATIN ALMAK İSTİYOR..

Uzunköprü belediyesi tapusundaki yaklaşık 400 dönüm tarla bugün satılmazsa yarın Bütünşehir
belediyeciliğine geçildiğinde Edirne belediyesinin malı olacak.

Uzunköprü belediyesine ait olan tarlaların satılıp satılmayacağı ilçe gündemine girdi. Tarlaları icarla işleyen icarcıların bir bölümü tarlaları satın almak isterken, bir bölümü ise icarla işlemeye devam edilsin diyor. Uzunköprü belediyesinde geçmiş dönem belediye başkanlarına tarlalar satılsın mı? satılmasın mı? diye sorduk. Başkanlar “tarla ile belediyenin işi olmaz. Satılsın ki istihdam olsun dediler. Uzunköprü belediyesinin geçmiş yıllarda tarlası çok olmadığı için böyle bir konu gündeme gelmemişti.

Çöpköy ve Yeniköy beldelerinin Uzunköprü belediyesine bağlanması ile yaklaşık 400 dekar tarla belediye tapularında var. Maddi sıkıntı yaşadığı söylenen Uzunköprü belediyesi bu tarlalardan ne gelir elde eder bilemeyiz. Bildiğimiz tek şey bu tarlalar gelecek 4 yıl içerisinde Edirne belediyesinin olabilir. Edirne ili 2024 seçimlerinde “bütün şehir” belediyeciliğine geçecek. Uzunköprü belediyesinin elinde ne kadar tarla, iş yeri, tapu varsa Edirne belediyesinin olacak.
Uzunköprü belediye meclisinin Haziran ayı toplantısında tarla, iş yeri gibi satışlar, gündeme gelir mi gelmez mi bilemeyiz ama meclis üyelerimizin bu konuyu ciddi olarak masaya yatırmasını bekliyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz