evden eve nakliyat, araç kiralama

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ERGENE DERİN DEŞARJ PROJESİ 2020’DE HAYATA GEÇİYOR

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU  UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONU UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER OLDU..

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

Erdoğan ‘ın 3.Etap Köy Ziyareti

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK  FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

ZAHİT ÇAKIR 3000 YILLIK FOSİLLERİ MÜZEYE BAĞIŞLIYOR

BECAN “UZUNKÖPRÜ’NÜN BİR ÖZLEMİ VAR, BENİMDE UZUNKÖPRÜ İÇİN HAYALLERİM VAR”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Mart 2019 - 12:00:36
BECAN “UZUNKÖPRÜ’NÜN BİR ÖZLEMİ VAR,  BENİMDE UZUNKÖPRÜ İÇİN HAYALLERİM VAR”

CHP’NİN ADAY TANITIM TOPLANTISI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Özlem Becan geçtiğimiz hafta Çakıcı Hotel’de düzenledikleri toplantıda Belediye Meclis üyelerini tanıttılar ve seçim programı hakkında sunum yaptılar. CHP’nin aday tanıtım toplantısına Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer, Edirne Milletvekili Doç.Dr.Okan Gaytancıoğlu, İyi Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İyi Parti Edirne İl Başkanı […]

CHP’NİN ADAY TANITIM TOPLANTISI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Özlem Becan geçtiğimiz hafta Çakıcı Hotel’de düzenledikleri toplantıda Belediye Meclis üyelerini tanıttılar ve seçim programı hakkında sunum yaptılar. CHP’nin aday tanıtım toplantısına Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer, Edirne Milletvekili Doç.Dr.Okan Gaytancıoğlu, İyi Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İyi Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İl ve ilçe yönetim kurulu başkanları, mevcut belediye başkanları, Belediye Başkan adayları, STK temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda CHP Milletvekili Candan Yüceer, Edirne Milletvekili Doç.Dr.Okan Gaytancıoğlu, İyi Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İyi Parti Edirne Milletvekili Ekrem Demir, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Muammer Çetiner yaptıkları güncel konuşmalarda “31 Mart 2019 mahalli seçimleri ülkemiz için, ilimiz için ve Uzunköprü için çok önemlidir. 16 yıldır iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisinin gösterdiği yönetimler sonucu ülke ekonomisi vatandaşlar tarafından dayanılmaz hale gelmiş ve vatandaşlar ömürlerini kuyruklarda geçirmeye başlamıştır. 31 Mart seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisine ve Cumhur ittifakına dur diyebilmek için Edirne’de Belediye Başkanlık seçimlerini 16-0 almak zorundayız” dediler.
Toplantının sonunda söz alan CHP Uzunköprü Belediye Başkan adayı Özlem Becan yaptığı dikkat çeken konuşmasında sık sık ayakta alkışlandı. Becan “Ben öncelikle buradan sizlere seslenebilmemi sağlayan, biz kadınlara dünyada birçok ülkeden önce seçme ve seçilme hakkını kazandıran, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum, ruhları şad olsun.
KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR
Çok çalışıyorum dediğimde, daha fazla çalış diyen; elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım artık sizin beni cesaretlendirmenize ihtiyacım var dediğimde, yolumu açan ve tüm Türkiye’ye örnek ol deyip Trakya’nın tek kadın belediye başkan adayı olmanın gururunu bana yaşatan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdardaroğlu’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Geçmiş dönemdeki başkanlarımız Uzunköprü için mutlaka ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar. Bu vesileyle bugüne kadar Uzunköprü Belediye Başkanlığı yapmış, taş üstüne taş koymuş tüm başkanlarımıza saygılar sunuyorum. Ahirete göçmüş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşayanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum.
Şimdi hizmet bayrağını alma sırası bize geldi. Bu bayrağın asıl sahibi Uzunköprü halkıdır. Ben ve arkadaşlarım bu ilçede yapılmayanı yapmak için yola çıktık.
BU ŞEHİR HEPİMİZİNDİR
Gün kişisel hesapların günü değil, gün kırgınlıkların, farklılıkların günü değil, Gün yaşadıklarımızın farkında olma günü, gün hak ettiklerimizi almak içi kenetlenme günü, gün Uzunköprü’nün geleceğine sahip çıkma günü, bu bilinçle, bu sorumlulukla ve sizlerde aldığım güçle bugün burada karşınızdayım. Bunu başarabilecek gücümüz ve bu işe inanan yüreklerimiz var.
Uzunköprü’nün bir Özlem’i var evet, benim de Uzunköprü için hayallerim var.
Uzunköprü’müzün geleceğine yönelik hayallerimiz ve projelerimiz konusundaki heyecanımız da inancımız da çok büyük. Ben, “Bu şehir hepimizindir” anlayışıyla Uzunköprü’yü yönetmenin sözünü veriyorum. Şeffaflığa, halka ve meclis üyelerine hesap verme prensibine, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı sözü veriyorum. Seçildiğimde, yaptığı işi özenle yapan, herkesin hakkına saygıyla yaklaşan, sorumluluklarını bilen, kibirden arınmış, güler yüzlü ve hepsinden önemlisi hukuku en üstte tutan ve kararlarına uyan bir yönetim anlayışı vaat ediyorum.
DİSİPLİN, DENETİM, TASARRUF
Uzunköprü Belediyesi 3 prensip ile yürütülecek Disiplin, Denetim ve Tasarruf. Belli periyotlarda Uzunköprü’nün ve Uzunköprülünün parasını nereye harcadığımızı nerelere yatırım yaptığımızı sizlerle paylaşacağız. Yaptıklarımızı ve yapamadıklarımızı sizlerle anlatacağız.
Değerli dostlarım, ülkemiz zor günlerden geçiyor. Her geçen gün daha da kötüye giden ekonomimizden maalesef Uzunköprü’de payını alıyor. İşsizliği, göçü, hayat pahalılığını iliklerimize kadar hissediyoruz. Hep anlattık anlatmaya devam edeceğiz. Üretim olmadan olmaz dedik, gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklendi bunu yolun sonunda göreceksiniz dedik. İşte şimdi onlar için yolun sonu. Kendi kendine yetebilen bir ülkeden samanı dahi ithal eden bir ülke haline geldik.
Olan kime oldu soruyorum dostlarım? Bizim insanımız topraklarından koparıldı, bizim çiftçimiz ne ekse kazanamaz oldu. Bizim çocuklarımız gurbette. Bir Uzunköprü daha Çorlu’da Çerkezköy’de yaşıyor. Uzunköprü’de 1.000 kişi istihdam edilecek diyorlar, o zaman soruyorum 1.000 kişi istihdam eden fabrikalarımızı neden muhafaza edemediniz o fabrikalar neden kapandı? Bu insanlar bu topraklarda doymuyorlar mıydı? Doyuyorlardı evet. Üretiyor ve kazanıyorlardı. Ama Uzunköprü 17 yıldır yaprak dökümü yaşıyor maalesef.
UZUNKÖPRÜ PEYNİRİ MARKA OLACAK
Bizler bu düzen değişecek diye yola çıktık. Peki nasıl değiştireceğiz? Bunu nasıl yapacağız?
Kadın erkek üreteceğiz. Uzunköprü’yü her platformda temsil eden tüm yöneticilerin fikir birliği ile Uzunköprü’yü ayağa kaldıran projeler üreteceğiz. Dayanışacağız, kooperatifleşeceğiz. Çünkü birlikten kuvvet doğar. Çünkü belediyeler ve kooperatiflerin ortak çalışmaları sosyal refah ve ekonomik fayda getirir. Çünkü kooperatifleşme yaşadığımız bu ekonomik sıkıntının aşılmasını sağlayacak toplumsal katılımı ve sahiplenmeyi duygusunu geliştirecek tek modeldir.
Markalaşacağız. Hepiniz bilirsiniz Uzunköprü peyniri, Uzunköprü kaşarı halihazırda tüm Türkiye’de aranan bir üründü. Mandıralarımız vardı. Her gittiğimiz yere hediye olarak peynir ve pirinç götürürdük. Bu bilinçle ve lezzetimize inanarak Peynirimizi, sütümüzü, kesiğimizi, kaşarımızı Türkiye’ye satacağız. Sadece bir marka ürün, o ürünü üreten bölge için altın değerindedir. Biz Belediyelerin öncülüğünde kooperatifleşmeyi detaylı bir şekilde inceliyoruz. Ülkemizde ve dünyada birçok örneği var. Örneğin Tire süt kooperatifi elde edilen ciro ve bölgede yarattığı istihdam takdire şayan. Bu kooperatif 2015 yılında Birleşmiş Milletler Kırsalda Refahı Arttırma ve Üreticiyi Koruma Ödülünü almış. Günümüzde internet sayesinde burada ürettiğiniz her ürünün pazarı artık tüm dünya. 7.000 nüfuslu Ovacık Belediyesi tüm dünyaya kuru bakliyat satıyor mesela. Devam ediyorum.
Uzunköprü’nün Organize Sanayi Bölgesine şiddetle ihtiyacı var evet. Destekliyor muyuz evet. Çünkü biz çocuklarımızı, Uzunköprü’den giden herkesi geri getirmek istiyoruz. Fakat altyapı çalışmaları ve yatırımcının buraya gelmesi belli bir zaman alacaktır. Belki 3 belki 5 sene. Ama Uzunköprü’nün bu kadar süre bekleyecek vakti yok. Bu nedenle bölgemizi en hızlı şekilde kalkındırmanın yolu kooperatifleşmektir.
Sizden beklentim bana omuz vermeniz. Ben Uzunköprü’nün kızıysam eğitimimle, vizyonumla, donanımımla ve sizlerle bu işi başaracağımıza ben eminim.
Evet
“ÜRETEN KADINLAR, KAZANAN UZUNKÖPRÜ” projemiz ile kadınlarımızın; Uzunköprü’nün geleceğinde izleri olacak. Türlü sebeplerden dolayı çalışamayan, yaşı günde 8 saat çalışmaya uygun olmayan ve çalışmak isteyen tüm kadınlarımızı kapsıyor bu proje. Belediyenin garantörlüğünde, kar amacı gütmeden evlerinden yapacakları işler sayesinde kadınlarımız hem ev ekonomisine hem de ilçe ekonomisine katkı sağlayacaklar.
Kuracağımız Kadın Güçlendirme ve İstihdam Merkezimizle Avrupa Birliği projelerinden de faydalanarak, kadınlarımız üretirken, Uzunköprü kazanacak. Birlikte üreteceğiz, hakça bölüşeceğiz.
DİĞER PROJELER
Evet değerli Uzunköprülüler, Kendi çocuklarım için ne istiyorsam, Uzunköprü’lü her bir çocuk için de onu istiyoruz dedik ve yola öyle çıktık. Çocuk Akademisi Projemiz, Engelsiz Yaşam Evi Projemiz, Faaliyet ve Meslek Edindirme evi projemiz ile çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlayacağız. Belediyemiz bünyesinde kuracağımız bu tesislerimizde çocuklarımız okul öncesi eğitim ile ilgi alanlarını belirleyecek, engelli çocuklarımız sosyalleşecek, kötü alışkanlıklardan kurtulan çocuklarımız hayatını idame ettirecek meslekler edinecek.
Çevre kirliliğinden çok çeken bir bölgeyiz. Yanı başımızda Ergene nehri zehir akıyor. Hani şu her seçim dönemi bize temizleneceği vaadedilen Ergene nehri. Tıp fakültesine gidin onkoloji servisinde tedavi gören yüzler hep tanıdık. İşte bu yüzden yenilenebilir Enerjiyi çok çok önemsiyoruz. İnsanımızı önemsiyoruz. İlçemiz her mevsim güneş ışığı alıyor, halihazırda Çöpköy mahallemizde güneş enerji santrallerimiz var. Bu projenin devamı niteliğinde ve daha geniş kapsamlı kullanacağımız Güneş Enerji Santrallerimiz ile birçok belediyeye örnek olacağız.
Bununla birlikte az önce detaylarını izlediğiniz pazaryeri ve terminal projelerimiz ile bu projemizi yaygınlaştırıp, bu enerjiyi halkımız ile paylaşacağız.
8 TEMMUZ ANITI
İzlemiş olduğunuz projeleri tek tek anlatmak istemem ama son olarak 8 Temmuz’da yaşadığımız tren faciası ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. 8 Temmuz, o kara günde kaybettiğimiz 25 can. Bizler Uzunköprü’de 13 canımızı toprağa verdik. Çocuklarımızı, abilerimizi, ablalarımızı… O günden bu yana bizler kazada canlarını yitiren ailelerimizle çok büyük bir dayanışma içindeyiz olmaya da devam edeceğiz. Kaza süsü verilmiş bu cinayetin sorumlularının bulunmasını isteyenler bugün bu salonda. Çünkü hepsi tanıdığımızdı, komşumuzdu hemşehrimizdi. Yaşadıkları derin üzüntüyü bizde ta ciğerimizde hissettik. Ama birileri sorumluların bulunmasını istemedi. Yandaş suçluları, koruyanlar utansın diye diye biz 8 Temmuz Adalet Anıtı’nı Demirtaş Mahallemize 25 cana mezar olan o kara trenin kalktığı yere dikeceğiz. Sorumlular bulunana dek bu işin peşini bırakmayacağımızı bugün bir kez daha söylemek istiyorum.
Evet değerli Uzunköprülüler, Göreve geldiğim günden itibaren Uzunköprü’de yaşayan herkese hoşgörüyle yaklaşıp herkesin derdine derman olmaya çalışacağım. Genel Başkanımızın da dediği gibi bize oy versin vermesin, seçildiğimiz andan itibaren hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, herkesi kucaklayacağız. Herkese eşit hizmet edeceğiz ama yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapacağız, oraya daha fazla hizmet götüreceğiz. İnsan onurunu itibarını koruyacağız yoksula yardım yapacağız ama yoksulluğunu teşhir etmeden yapacağız, bir elin verdiğini diğer el görmeyecek.
İçinde bulunduğumuz bu durum dolayısıyla, ülkesi için, yaşadığı şehir için benimle aynı duyguları paylaşan, aynı kaygıları taşıyan, aynı zorlukları sırtlanmaya hazır bir şekilde bu salonu dolduran Uzunköprülüler bugün bu salonu varlığınızla onurlandırdığınız için ve beni yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ederim.
Şimdi sizlere bu yolda benimle birlikte yürüyecek, Uzunköprü’yü ayağa kaldıracak projelere imza atacak, yol arkadaşlarımı, belediye meclis üyelerimi tanıtmak istiyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.
Özlem Becan toplantı sonunda Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel Meclis üyelerini isim isim çağırarak katılımcılara tanıttı ve yeni CHP Belediye Başkan adayı ve meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri katılımcılar tarafından coşkuyla ayakta alkışlandılar.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz