evden eve nakliyat, araç kiralama

GAYTANCIOĞLU TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’YE SORDU

GAYTANCIOĞLU TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’YE SORDU

EFSANE BAŞKAN ADAY OLMAYACAK

EFSANE BAŞKAN ADAY OLMAYACAK

Hesapsız, kitapsız yapılan projenin akibeti belli değil!

Hesapsız, kitapsız yapılan projenin akibeti belli değil!

BUGÜN FİDAN YARIN NEFES PROJESİNDEN İLÇEMİZE  8500 FİDAN DİKİLDİ

BUGÜN FİDAN YARIN NEFES PROJESİNDEN İLÇEMİZE 8500 FİDAN DİKİLDİ

AKBULUT “MUHTARLARIMIZIN TOPLULAŞTIRMADAN  DOLAYI GELEN ŞİKAYETLERİNİ İVEDİLİKLE ÇÖZÜYORUZ”

AKBULUT “MUHTARLARIMIZIN TOPLULAŞTIRMADAN DOLAYI GELEN ŞİKAYETLERİNİ İVEDİLİKLE ÇÖZÜYORUZ”

BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 17 Ekim 2019 - 11:40:24
BECAN ”UZUNKÖPRÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Pazaryeri, Fuar ve Festival alanı projemize maddi destek verecek. Pazaryeri, Fuar ve Festival alanı projesine Edirne Valisi Ekrem Canalp’ten maddi destek istemek amacıyla Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Özlem Becan, STK Temsilcileri ve siyasi partilerin temsilcilerinden oluşan 37 kişilik heyetle yapılan ziyaret sonra Belediye Başkanı Özlem Becan gelişmeler hakkında […]

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Pazaryeri, Fuar ve Festival alanı projemize maddi destek verecek.

Pazaryeri, Fuar ve Festival alanı projesine Edirne Valisi Ekrem Canalp’ten maddi destek istemek amacıyla Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Özlem Becan, STK Temsilcileri ve siyasi partilerin temsilcilerinden oluşan 37 kişilik heyetle yapılan ziyaret sonra Belediye Başkanı Özlem Becan gelişmeler hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.
Başkan Becan sözlerine “Uzunköprü istediği zaman bir araya geliyor. Bu güzel birlikteliği bugün bir daha yaşadık. Pazaryeri fuar ve festival alanı projemize katkıda bulunacak Sayın Valimiz Ekrem Canalp’e, İl Özel İdare Müdürlüğü yetkililerine, ilçemiz ekibinin başında Sayın Kaymakamımız Hakan Yavuz Erdoğan’a, STK temsilcilerimize ve siyasi parti temsilcilerimize projemize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Valimiz Ekrem Canalp Pazaryeri, Fuar ve Festival alanı projemize destek vereceğini söyledi. 50 dönüm bir alan üzerine inşa edilecek projemizin etap etap imalatının yapılmasını istedi.
PAZAR YERİ YIKILACAK
Öncelikle projemizin çizimlerinin bitirilmesini gerçekleştireceğiz. Çizimin bitimi ile birlikte ilk önce kapalı pazaryerini yıkıp esnafımızı mağduriyet yaşamayacak şekilde dışarıda bir mekanda hizmete devam edecek. İmalat süresince pazar yeri esnafımız Mazhar Müfit Kansu Parkında hizmet verecek.

Kapalı Pazaryerinin imalatından sonra açık Pazaryerinin yıkımı ile birlikte Şoförler Odasının ve Avcılar Derneğinin binaları da yıkılacak Pazaryerlerindeki işyerlerinin de yıkımı baylaşacak. Bu proje etap etap ilerleyecek.
BÜYÜK BİR MEYDANIMIZ OLACAK
Etabın sonunda Ergene Hotel ile birlikte şuanda Belediye Park Bahçesi olarak işletilen alanda yıkılarak Mazhar Müfit Kansu parkında yapılan düzenlemelerle Uzunköprü çok güzel bir meydana kavuşmuş olacak. Sayın Valimiz Ekrem Canalp projemizin bütün etaplarına destek vereceğini ifade etti. Bu projemiz 3-4 sene sürecek maliyeti de bizi yormayacak. Projemize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Son günlerde ilçemizde çok güzel olumlu gelişmeler yaşanıyor. Bazen bunlar rüya mı diye inanamıyorum. Geçtiğimiz Cuma günü Tekirdağ Ergene Derin Deşarj A.Ş genel
yetkilileri ile Uzunköprü heyetinin birlikte yaptığı görüşmede 2020 Haziran sonunda Ergene Nehrine Çorlu-Çerkezköy sanayi atıklarının akmayacağını ve Ergene Kirliliğinin tamamen biteceğini öğrendik. Sayın Valimiz Ekrem Canalp Pazaryeri, Festival ve Fuar alanı projemize maddi destek vereceğini ifade etti. Bugünde Ticaret Odasında yapılan toplantıda Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal hanımefendi yılbaşına kadar tarihi köprümüzün ve yeni hastane projemizin ihalesinin yapılacağını ifade etti. Tarihi Uzunköprümüz restore olmuş, Ergene Nehrinin kirliliği bitmiş,50 dönümlük alanda Pazaryeri fuar ve festival alanıyla birlikte otoparkı ve 40 dönümlük bir geniş meydanı ile Uzunköprü’ye 4-5 sene sonra kavuşacağımıza inanıyorum. Uzunköprü’de herşey güzel olacak” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz