evden eve nakliyat, araç kiralama

KONTROLSÜZ SÜT 4 TL. KONTROLLÜ SÜT 2,30 TL.

KONTROLSÜZ SÜT 4 TL. KONTROLLÜ SÜT 2,30 TL.

18 KASIM KURTULUŞ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

18 KASIM KURTULUŞ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

MERİÇ KURTULUŞU YAŞAYARAK KUTLADI

MERİÇ KURTULUŞU YAŞAYARAK KUTLADI

AK PARTİ’DE DELEGE  SEÇİMLERİ BAŞLIYOR

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BAŞLIYOR

İşin peşini bırakmıyorlar

İşin peşini bırakmıyorlar

BECAN “ORTADA CENAZE VAR. ONU KALDIRMAK ZORUNDAYIZ”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 13 Haziran 2019 - 10:43:02
BECAN “ORTADA CENAZE VAR. ONU KALDIRMAK ZORUNDAYIZ”

Uzunköprü belediye başkanı Özlem Becan,Belediyenin neden kredi aldığını, tarla satışlarının neden gündeme geldiğini anlattı. UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİNİN UZUN VADELİ BORCU 53 MİLYON 480 BİN TL. BUNUN 42 MİLYON 614 BİN TL.Sİ YENİ İÇME SUYU HATTINA ÖDENECEK.. ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNİN BORCU 8AY SONRA BİTECEK. AYLIK 260 BİN TL. TASARRUF SAĞLAYACAĞIZ.. UZUNKÖPRÜ ESNAFINA 13 MİLYON BORÇ YAPILMIŞ. ALDIĞIMIZ […]

Uzunköprü belediye başkanı Özlem Becan,Belediyenin neden kredi aldığını, tarla satışlarının neden gündeme geldiğini anlattı.

UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİNİN UZUN VADELİ BORCU 53 MİLYON 480 BİN TL. BUNUN 42 MİLYON 614 BİN TL.Sİ YENİ İÇME SUYU HATTINA ÖDENECEK..

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNİN BORCU 8AY SONRA BİTECEK. AYLIK 260 BİN TL.
TASARRUF SAĞLAYACAĞIZ..

UZUNKÖPRÜ ESNAFINA 13 MİLYON BORÇ YAPILMIŞ. ALDIĞIMIZ BU KREDİ İLE ÖNCE ESNAFIMIZA PARA ÖDEYECEĞİZ..

25 MİLYON BELEDİYENİN ALACAĞI VAR. BUNUN BÜYÜK KISMI SU BORÇLARI.
EN YAKIN ZAMANDA AKILLI SU SAYACINA GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ..

YENİ TERMİNAL YA KAVAK, YA DA ATATÜRK MAHALLESİNE OLACAK. ÖNCELİKLİ PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ..

DOĞALGAZ İLE GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR. KASIM AYINDA DOĞALGAZ İLÇEMİZE GELEBİLİR..

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan 11 Haziran salı günü saat 16:00’da yapılacak Belediye Meclisi öncesi belediye meclisi gündemini basın mensuplarına özel olarak değerlendirdi. Uzunköprü belediye başkanı Özlem Becan, belediyenin acil paraya ihtiyacı olduğunu, bazı tasarruf tedbirlerini aldıklarını, gayrimenkul satış kararınında buna paralel olarak alındığını söyleyerek “Uzunköprü Belediyesine kanser girmiş, kanserin ilerlememesi için hastalıklı uzun bir tanesini feda etmek gerekiyor” dedi.
EN BÜYÜK BORÇ YENİ SU ŞEBEKESİNİN
Belediye Başkanı Özlem Becan Uzunköprü Belediyesi’nin toplam uzun vadeli borcu 53 Milyon 480 bin TL’dir diyerek şu açıklamada bulundu “ Bunun en büyüğü 42 Milyon 614 bin TL ile yeni su şebekesi isale hattının tutarıdır. Kültür Merkezimize aylık 260 bin TL ödeme yapıyoruz.

2020 yılının 1.ayında Kültür merkezimize borcumuz bitiyor. 8 taksidimiz kaldı. Bütçemiz de buradan aylık 260 bin TL rahatlayacaktır.
UZUN VADELİ BORÇLARDA SORUN YOK
Katı Atık Projemize uzun vadeli borcumuzda 3 Milyon TL’dir. Belediyemizin uzun vadeli borçlarında ödeme konusunda bir problemi yoktur. Uzunköprü Belediyemizin şuan özel bankalara olan borcu 6 Milyon 200 bin TL bu tutarda 2023 yılına kadar taksitler halinde ödenmektedir. Uzunköprü Belediyemizin işçilerine ikramiye borcu ve 2 aylıkta SSK borcu bulunmaktadır. Uzunköprü Belediyemizin total borçları 53 milyon 480 bin uzun vade, 6 Milyon 200 TL kısa vadedir. Yaklaşık 60 Milyon TL kısa ve uzun vade kurumlara borçluyuz.
ÖZEL FİRMALARA 13 MİLYON BORÇ VAR
Belediyemizin ayrıca 12 Milyon 900 bin TL özel işletmelere de borcu bulunmaktadır. Akaryakıt vs gibi. En büyük sıkıntımız da Uzunköprü Belediyemizin zamanında ödenmeyen özel işletmelere ait borçlarıdır ve bu borçlar içerisinden 2 firma Uzunköprü Belediyemizi icraya vermiştir. Bu bizim için çok üzüntü verici bir durumdur. Başkan makamına oturduğumdan bu yana gece gündüz çıkış yolu aramak için uğraşıyoruz ve bunları bir ödeme planına bağladık. Onun için kredi almak ve bazı taşınmazların satışını yapmayı arzuluyoruz.
5 MİLYON BORÇLANIYORUZ
Şuanda Belediye Meclisi gündeminde yer alan belediyemize yatırım ve harcamalarında kullanılmak üzere 3 Milyon TL kredinin yetki verilmesi ve belediyemiz işçi personeline ödenmesi için 14 işçimizin emekli ikramiyeleri tutarı 1 Milyon 891 bin 16 TL tutarının da Kredi İller Bankasından kullanılmak üzere meclisten yetki istedik.
SICAK PARAYA İHTİYAÇ VAR
Belediyemizin mülkiyetinde olan taşınmazlarında ekonomik sıkıntımızı çözmek üzere nakde çevirmek istiyoruz. Uzunköprü Belediyemizin toplam borcu 75 Milyon TL civarındadır. Alacağımız öncelikli krediler ve menkul satışları tamamen sıcak paraya ihtiyacımızdandır. Sıcak parayla belediyemizin 12 Milyon 900 bin TL tutarındaki özel şahıslara olan borcunu “çoğunluğu Uzunköprü esnafına” ödeyerek hem borcumuzu azaltmak ilçe ekonomisine nefes aldırmak istiyoruz. Belediyenin aman aman borç enkazı yok şuanda sadece 13 Milyon TL sıcak paraya ihtiyacı var.
25 MİLYON ALACAK VAR
Uzunköprü Belediyesinin 25 Milyon alacağı var. Bunun 12 Milyon TL’si su gelirlerimizdendir. Bunun içinde borcu olan abonelerimle özellikle görüşüp farklı bir uygulama yaparak akıllı saat modeliyle hem sularını kullanacaklar hem de yavaş yavaş belediyeye olan borçlarını ödeyecekler”
GAZETECİLER SORDU BECAN YANITLADI
Toplantıda bulunan basın mensuplarından bir kısmı Uzunköprü Belediyesinin 2017 ve 2018 yılı bütçesini çok iyi incelediklerini Başkan Özlem Becan’ın gelir gelmez 2018 yılı belediye bütçesinde onayladığını bildiği halde çok aceleci ve hissi davranarak Uzunköprü Belediyesinin taşınmazlarını satmaya kalkması anlamakta zorluk çekiyoruz ve bu satışları yapmak üzere belediye meclisini baypass edip yetkiyi kendi üzerine almasıyla büyük bir risk yaşayacağını ve bunun için aldığı kararın mahkeme yoluyla iptal edilebileceğini söyleyince Başkan Özlem Becan “Ortada bir cenaze var cenazeyi kaldırmak zorundayız Uzunköprü Belediyesine kanser girmiş, kanserin ilerlememesi için hastalıklı uzun bir tanesini feda etmek gerekiyor” dedi.
DOĞALGAZ GELECEK
Başkan Özlem Becan ilçeye gelecek olan Doğalgaz ile ilgili olarakta şunlara değindi “Gazdaş Şirketiyle yaptığımız görüşmelerde ilçemize doğalgaz gelmesi için Ağustos ayında Kurtbey Köyünde icraata başlayacak olup Kasım ayında Uzunköprü’ye doğalgazın gelebileceğini ifade ettiler. Ben Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan olarak öncelikli icraatlarım pazaryeri, terminal ve şehrimizdeki ana ve ara yolları ilçemize yakışır halde hizmet vermesidir. Bunun için doğalgaz çalışmalarını iyice araştırıp ona göre planlama yapacağım. Terminal ya Kavak Mahalleye olacak ya da Atatürk Mahallesine. Yerini belirledik. Terminal olacak yerle ailemin tarlaları içerisinde hiçbir yer yoktur” dedi.
Belediye Meclisi saat 16:00’da yaptığı toplantıda Uzunköprü Belediyesinin 13 Milyon TL’lik acil borçlarının ödenmesi için Belediye Başkanı Özlem Becan’a bankalardan kredi alma ve bazı gayrimenkulleri satma yetkisini Ak Partili Belediye Meclis üyelerinin red oyu vermesine karşı oy çokluğu ile kabul etti.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz