evden eve nakliyat, araç kiralama

Biz ne zaman temiz olmayı becereceğiz

Biz ne zaman temiz olmayı becereceğiz

BUĞDAYDA SON 5 YILIN EN KALİTELİ  VE YÜKSEK VERİMİNİ ALIYORUZ

BUĞDAYDA SON 5 YILIN EN KALİTELİ VE YÜKSEK VERİMİNİ ALIYORUZ

DOĞALGAZ PROJEMİZ 2019 AĞUSTOS AYINDA BAŞLIYOR

DOĞALGAZ PROJEMİZ 2019 AĞUSTOS AYINDA BAŞLIYOR

Eskiköy yerine İpsala’ya 2. kapı  yapılacak..

Eskiköy yerine İpsala’ya 2. kapı yapılacak..

Lisanslı Depoculuk  Havsa’da başladı

Lisanslı Depoculuk Havsa’da başladı

AYÇİÇEK ÜRETİCİSİNİN GÖZÜ KULAĞI DESTEKLEMEDE
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 16 Mayıs 2019 - 10:07:03
AYÇİÇEK ÜRETİCİSİNİN GÖZÜ KULAĞI DESTEKLEMEDE

BAYRAMA KADAR PARALAR VERİLECEK Mİ? 2018 yılında ilçemiz ve köylerinde Çiftçi Kayıt Sistemine göre 4062 ayçiçek üreticimiz 236 bin 500 dekar alanda üretim yapmış ve 52 bin 450 ton ürün mübayasını gerçekleştirmiştir. Tarım Bakanlığı tarafından ayçiçek üreticilerine ton başına 400 TL destekleme bedeli olarak Uzunköprü çiftçisi 21 Milyon 253 bin TL destekleme almayı haketti. 1968 […]

BAYRAMA KADAR PARALAR VERİLECEK Mİ?

2018 yılında ilçemiz ve köylerinde Çiftçi Kayıt Sistemine göre 4062 ayçiçek üreticimiz 236 bin 500 dekar alanda üretim yapmış ve 52 bin 450 ton ürün mübayasını gerçekleştirmiştir. Tarım Bakanlığı tarafından ayçiçek üreticilerine ton başına 400 TL destekleme bedeli olarak Uzunköprü çiftçisi 21 Milyon 253 bin TL destekleme almayı haketti.
1968 yılından bu yana Uzunköprü çiftçisinin gözü kulağı olan Adalet Gazetesini arayan üreticilerimizin adına soruyoruz?
2018 yılı yağlık ayçiçeği üreticilerimizin destekleme tutarı olan 21 Milyon 253 bin TL mübarek Ramazan bayramı öncesine kadar verilebilecek mi?
Üreticilerimizin şuanda nakde en çok ihtiyacı olduğu zamandır. Bir yandan çeltik, bir yandan çiçek ve yazlık ürünlerin ekimini gerçekleştirmek üzere kimisi tarlalarını sürüyor, kimisi gübre atıyor ve bunları hep bir maliyet karşılığında yapıyor. Çiftçi şuanda toprağa para saçıyor. Çiftçimiz, paraya en çok ihtiyacımız olduğu zaman bu zaman diyerek “elimizdeki bütün parayı tarlaya saçıyoruz. Ramazan bayramında gelecek, torunlarımızı sevindirecek kadar nakde ihtiyacımız var. Malum Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa “En büyük sevap çocuk sevindirmektir” diye buyurmuştu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da her gittiği yerde önce çocuklarını sevindirip gönüllerini almak için hediyeler dağıtır. Bizlerde bu bayramda çocuklarımızı ve torunlarımızı sevindirmek icin desteklemelerin verilmesini istiyoruz” dediler.
Ayçiçek üreticilerimiz son olarak “ayrıca bugünlerde 2019 yılı yağlık ayçiçeği ürünü ekimi yapıyoruz 2019 yılı yağlık ayçiçeği destekleme fiyatı ne olacak? Tarım Bakanlığı tarafından öncelikle bununda belirlenmesini istiyoruz” dediler.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz