evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

ATATÜRK ÇİÇEKLERİ
 • AhmetAcaroglu
  • Ahmet Acaroglu
  • yeniadalet@yahoo.com
  • 17 Kasım 2017 - 11:40:02

Sonsuz bir gurur ve tarifsiz bir mutlulukla yazıyorum bu yazıyı. Hani baharın gelişini haber veren papatyalar vardır ya.
Hani yeşil çimenlerin arasından birden fışkırıveren. Ardından gelinciklerin şöleni başlar. Kıpır kıpır olur ya tabiat. Canlanır börtü böcek. Delice uçar üstünüzde kırlangıçlar.
Yeniden diriliş, yeniden yaşama sevincidir bu. Sararmış yaprakları döken sonbahara, kar beyazı kefeniyle ölümü çağrıştıran kışa inat. Ruhunuz gençleşir, taze duygular, çocuksu sevinçler yaşarsınız gönül ülkenizde.
Yaşadım be. Bu yılın sonbaharında yaşadım hem de ben bu duyguları, bu yılın 10 Kasım’ında. Yurdumun her köşesinde,köylerde kentlerde inançla, özlemle, isyanla ayağa kalktı halkım. O’nun sevgisiyle coştu, önünde durulamaz bir sel olup Anıtkabir’e koştu. Sonbaharımız bahara döndü yeniden.
Nereye baksam her taraf Atatürk çiçeği.
Atatürk baharıdır bu, bir milletin Atatürk’le yeniden baş kaldırışı.
Tüm zamanların rekoru kırılmış Anıtkabir’de. 1.000000 (yazıyla bir milyon) kişi Ata’sına koşmuş bu yıl. Tüm karalamalara, tüm ahlaksızca iftiralara, yok saymalara,hafife almalara rağmen bir milyon ATATÜRK çiçeği. Volkanik bir patlamadır bu. Bundan herkesin ders çıkarması gerekir.Bu volkanın la vları yakar adamı.Ne fesli tanır, ne cübbeli, ne cemaat tanır ne de saltanat!
Atatürk bizim ortak değerimizdir. Mezhepler arasındaki düşmanlıklardan da, etnik ayrıştırma çabalarının tehlikeli sonuçlarından da,laiklik karşıtı siyasi manevralar ve her türlü emperyalist tuzaklardan kurtulmanın da yegane reçetesi O’nun fikirleridir. Kimse kimsenin Atatürk’çülüğünü test etmeye ve onu tekelleştirmeye de kalkışmasın. Bu konuda herkes kendi samimiyet sınavını test etmelidir.
Emekli olana kadar derslerine girip mezun ettiğim 3500 öğrencim de şahittir ki; üzerinde durduğum en önemli metin “GENÇLİĞE HİTABE” ve “ONUNCU YIL NUTKU” ile “İSTİKLAL MARŞI” olmuştur.
Önünüzde Kuva-yı Milliye’nin kalpaklı önderi varken kendinize başka rol model aramayın demişimdir. Bugün ısrarla yine aynı şeyleri söylüyorum; siyasi,ekonomik, dini ve kültürel tüm dertlerimizin şi fası,tüm hastalıklarımızın ilacı, tüm mikropların panzehiri Atatürk’tür, Atatürk’çü düşüncedir. Yeter ki samimi olalım. İşimize geldiği gibi veya işimize geldiği zaman değil her zaman ve her işimizde ATATÜR’ÇÜ olalım, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine ve önderine saygılı olalım. Sonuçta görülüyor ki; herkes O’nun önünde diz çökmeye mecbur oluyor. Herkes anladı mı efendim?
Son söz yerine şunu söylemek istiyorum: Kimse kimseyi zorla sevemez, sevdiremez.
Ama kim ki Atatürk’e düşmanlık yapıyor, bilin ki o TÜRK’e de düşmandır, emperyalizmin maşası, şeytanların kuklasıdır. Onlar, Atatürk çiçeklerinin aralarında barınmaya çalışan ayrık otlarıdır. Buket olmaya değil,ayaklar altında ezilmeye mahkumdur.
Atatürk çiçeklerine selam olsun.Aziz Atam, kabrin dualarımızla,sevgi ve minnet göz yaşlarımızla yıkansın.
Mekanın cennet olsun.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz