evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

ASAYİŞ BERKEMAL
 • AhmetAcaroglu
  • Ahmet Acaroglu
  • yeniadalet@yahoo.com
  • 5 Ekim 2017 - 11:32:44

Emniyet ve asayiş bir beldenin en önemli meselesidir dersek abartmış olmayız herhalde. Her bölgenin, her yörenin, her şehrin, hatta her mahallenin bir diğerine göre farklılık gösteren sorunları vardır. İllerde Vali’lerin, ilçelerde Kaymakam’ların başkanlığında belirli periyotlarda emniyet ve asayiş konulu toplantılar yapılır ve alınması gereken tedbirler konuşulur.
Çok şükür kentimizde terör olayları ve siyasi-militarist provakatif ,kitleyi ajite eden eylemler yok. Peki asayiş berkemal mi?
Her ne kadar bireysel şiddet olaylarına zaman zaman tanık olsak da genelde buna da evet diyebiliriz. Hani “bu kadar kusur kadı kızında bile olur.” deyip mevcuda razı olabiliriz. Zaten bireysel şiddet Kabil’in Habil’i katlettiği günden beri hep vardır ve insanın, ahlaki kazanımlarını kaybettiği, Tanrı’nın değil de şeytanın ve nefsinin kölesi olmaya devam ettiği müddetçe de kıtal devam edecektir.
Bizim ilçemizdeki asıl sorun bu anlamda evrenseldir. Yani gelişmiş ülkelerin varsıllarının zevk ve sefahat aracı olan,sonraları fakir ve az gelişmiş ülkelerin sömürülme çarkının döndürülebilmesi için biyolojik bir silah olarak kullanılan uyuşturucudan bahsediyorum. Pahalı olduğu için bir zamanlar sadece sosyetenin erişebildiği uyuşturucular bugün sokak aralarında, şehrin en kalabalık meydanlarında alenen satılmaktadır. Çocuklarımız,öğrenciler ve gençlerimiz bu tuzaklarla karşı karşıyadır. Gençlerimiz zehirlenmekte,aileler perişan olmaktadır. Kitle iletişim araçlarıyla empoze edilen , çalışmadan kazanmayı, üretmeden zevk ü sefayı özendiren emperyalist dayatmalar geleneksel aile yapımızı da yok ettiği için tehlike giderek büyümektedir. Fitne ekenler felaket, uyuşturucu satanlar cinayet biçmeye başlamışlardır. Bumerang gelişmiş ülkeleri de gayyaya sürüklemektedir. Artık ülkesel mücadele de yetmemektedir. Madde ve alkol bağımlılığı ile savaş küresel ve topyekün bir mücadeleyi gerekli kılmaktadır.
Bu yazıyı aslında yeni Emniyet Müdürü’müze hoş geldiniz demek için yazıyorum. Henüz makamına gidip elini sıkamasam , çayını içemesem de halkımızın da beğenisini kazanan uygulamalarına teşekkürü geciktirmemeliyim diye düşündüm. Hayırlı olsuna elbette gideceğim. Ama Emniyet teşkilatında müdür hoşlamaktan ve müdür uğurlamaktan yorulduk diye espri yapsam kimse alınmaz herhalde. Mustafa Tekin beye ziyaretimi biraz da o nedenle geciktiriyorum,aman nazar değmesin de bu icraatlar kalıcı olsun.
Bir zamanlar Kemikkıran lakaplı bir müdürümüz vardı. Kaşını oynatanın yanağını patlatır,kolunu kıpırdatanın bacağını kırardı. Kahvehaneler, birahaneler saat 12’de boşalır, herkes bir an önce evine ulaşmaya çalışırdı. Bu nedenle müdüre en çok evdeki hanımlar minnettardı; oh be hele artık adamın yüzünü görüyoruz derken. Müdürüm üstelik siz bu ses getiren, takdir toplayan uygulamaları yasal sınırları zorlamadan yapıyorsunuz ya,vallahi kasaba size minnettar kalacaktır. Bir zapt u rapt gerekiyordu.”Ben ne yapayım,biz yakalıyoruz, hakimler bırakıyor,kanunlar yetersiz”mazeretine sığınmadan işinizi aşk ile yapıyor ve farklı bir profil çiziyorsunuz. Devam edin lütfen. Hoş geldiniz,hayırlı olsun efendim.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz