evden eve nakliyat, araç kiralama

Uzunköprü’de vatandaşın  gündeminde terminal yok!

Uzunköprü’de vatandaşın gündeminde terminal yok!

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İŞBİLEN BÖYLE BİR UYGULAMAYI HAK ETTİ Mİ?

İCMALLER  ASKILARDAN İNDİ

İCMALLER ASKILARDAN İNDİ

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

UZUNKÖPRÜ’NÜN GURURU

Ekim nöbetinde kritik yıl

Ekim nöbetinde kritik yıl

Armut soğuk hava deposunda yangın
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 9 Ağustos 2019 - 10:00:42
Armut soğuk hava deposunda yangın

Altınyazı köyünde örnek armut üreticisi Naci Çalık’ın soğuk hava tesisi ve depoları elektrik kaçağından dolayı yandı. Tespit edilen zarar 300 bin tl. İlçemiz Altınyazı Köyünde çiftçilikte uğraşan Naci Çalık yaklaşık 5 yıl evvel alternatif tarım projesi çerçevesinde köyünde santamaria ve deveci cinsi yazlık armut üretimine başladı. Naci Çalık’ın yetiştirdiği armutlar bölgede ün yaptı zaman zaman […]

Altınyazı köyünde örnek armut üreticisi Naci Çalık’ın soğuk hava tesisi ve depoları elektrik kaçağından
dolayı yandı. Tespit edilen zarar 300 bin tl.

İlçemiz Altınyazı Köyünde çiftçilikte uğraşan Naci Çalık yaklaşık 5 yıl evvel alternatif tarım projesi çerçevesinde köyünde santamaria ve deveci cinsi yazlık armut üretimine başladı. Naci Çalık’ın yetiştirdiği armutlar bölgede ün yaptı zaman zaman siyasilere takdim edildi zamanın Tarım Bakanı Faruk Çelik’in Edirne ziyaretinde de hediye edilmişti. Naci Çalık’ın yetiştirdiği armutlar bölgemizde alternatif tarıma umut ışıkları saçarken geçtiğimiz günlerde bölgenin tek soğuk hava depolarına sahip Naci Çalık’ın soğuk hava depolarında yangın çıktı. Yangında babası Nazım Çalık da yanma tehlikesi geçirdi. Nazım Çalık’ın Edirne Devlet Hastanesinde tedavisi sürerken armut üreticisi Naci Çalık’a Uzunköprü Kaymakamı Muhittin Gürel, Ziraat Odası Başkanı Yıldız Kılıç, Başkan Vekili Özcan Kayalı, CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.
ÇOK ÜZÜLDÜK
Uzunköprü Ziraat odası başkanı Yıldız Kılıç yangın yerinde yaptığı konuşmada “Bu ve bunun gibi örnek üreticilerimizin zararının karşılanması ve soğuk hava deposuna bir an önce kavuşmak için gerekli adımların STK ve devlet kurumları tarafından atılması gerektiğini umuyoruz.”dedi.

Gazetemiz olarak tarihi ilçemiz Uzunköprü’nün adını armut sektöründe de duyuran Altınyazılı Naci Çalık’la babamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz