evden eve nakliyat, araç kiralama

TÜRKİYE İÇİN, UZUNKÖPRÜ İÇİN HAYDİ OYLAMAYA

TÜRKİYE İÇİN, UZUNKÖPRÜ İÇİN HAYDİ OYLAMAYA

KIRCASALİH BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN TÜTÜNCÜ “KANALİZASYON PROJEMİZ DEVAM EDİYOR, EN KISA  ZAMANDA YENİ SU PROJEMİZİ DE YAPMAK İSTİYORUZ”

KIRCASALİH BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN TÜTÜNCÜ “KANALİZASYON PROJEMİZ DEVAM EDİYOR, EN KISA ZAMANDA YENİ SU PROJEMİZİ DE YAPMAK İSTİYORUZ”

BECAN “ORTADA CENAZE VAR. ONU KALDIRMAK ZORUNDAYIZ”

BECAN “ORTADA CENAZE VAR. ONU KALDIRMAK ZORUNDAYIZ”

BURASI TC. KÜPLÜ BELEDİYESİ

BURASI TC. KÜPLÜ BELEDİYESİ

HALK EĞİTİM MERKEZİ FOTOĞRAF  SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

HALK EĞİTİM MERKEZİ FOTOĞRAF SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

“ALIM FİYATI EN AZ 3 LİRA OLMALI”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 31 Mayıs 2019 - 10:51:09
“ALIM FİYATI EN AZ 3 LİRA OLMALI”

Çeltikte bu yıl girdi maliyetlerinin geçtiğimiz yıla göre son derece arttığını söyleyen Gaytancıoğlu, alım fiyatının en az 3 Lira’nın üzerinde olması gerektiğini söyledi. Bu fiyatın altında açıklanacak bir rakamın çiftçiyi mutlu etmeyeceğini dile getiren Gaytancıoğlu;“Geçtiğimiz yıl aşağı yukarı dekarına 2000 2100 TL gibi bir masraf vardı, bu sene girdi fiyatları son derece arttı ve dekarına […]

Çeltikte bu yıl girdi maliyetlerinin geçtiğimiz yıla göre son derece arttığını söyleyen Gaytancıoğlu,
alım fiyatının en az 3 Lira’nın üzerinde olması gerektiğini söyledi. Bu fiyatın altında açıklanacak bir rakamın çiftçiyi mutlu etmeyeceğini dile getiren Gaytancıoğlu;“Geçtiğimiz yıl aşağı yukarı dekarına 2000 2100 TL gibi bir masraf vardı, bu sene girdi fiyatları son derece arttı ve dekarına 2700 2800 lira masraf yapılıyor. Dekardan da ortalama 700 800 kg ürün alındığını düşündüğümüzde herşey dahil çeltiğin 3 liradan aşağı olmaması lazım. Bu fiyatın altı kurtarmaz. Geçen sene de 3 lira olması gerektiğini söylemiştik” diyen Gaytancıoğlu;
“İthalatçı olduğumuz bir üründe ithalatı durdurmak istiyorsak en az 3 liranın üzerinde bir fiyat verilmesi lazım. Bu çeşitlerine göre değişebilir. Dolayısıyla 3,30 3,50 arasında bir fiyat çiftçiyi ileriye götürür. Yani çiftçiye borcunu ödetir. Çiftçi en azından az çok para kazandığını ve emeğinin karşılığını aldığını görür” diye konuştu. 

 

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz