evden eve nakliyat, araç kiralama

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

BORUYLA DEĞİL TÜPLERLE GELDİ

Erdoğan inat etti  ve başardı

Erdoğan inat etti ve başardı

Yağışlar debileri artırıdı

Yağışlar debileri artırıdı

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

HARUN ÜZREK’İN İÇİNE DOĞDU

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ  BİR AY ERTELENDİ

AK PARTİ’DE DELEGE SEÇİMLERİ BİR AY ERTELENDİ

AKBULUT “MUHTARLARIMIZIN TOPLULAŞTIRMADAN DOLAYI GELEN ŞİKAYETLERİNİ İVEDİLİKLE ÇÖZÜYORUZ”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 15 Kasım 2019 - 10:45:31
AKBULUT “MUHTARLARIMIZIN TOPLULAŞTIRMADAN  DOLAYI GELEN ŞİKAYETLERİNİ İVEDİLİKLE ÇÖZÜYORUZ”

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Kadir Bilgin tarafından geçtiğimiz hafta muhtarlarla sorun tespiti kahvaltısında söz alan Sığırcılı Köyü Muhtarı Şaban Kaya il genel meclis üyesi Nedret Akbulut’tan toplulaştırma ile ilgili yaşadıkları sıkıntıyı anlatarak “şuan Uzunköprü’de 14 köyde toplulaştırma süreci devam ediyor. Bu süreç içerisinde yaşanan gelişmelerde köy halkı zaman zaman Edirne DSİ yetkililerine itirazlarını […]

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Kadir Bilgin tarafından geçtiğimiz hafta muhtarlarla sorun tespiti kahvaltısında söz alan Sığırcılı Köyü Muhtarı Şaban Kaya il genel meclis üyesi Nedret Akbulut’tan
toplulaştırma ile ilgili yaşadıkları sıkıntıyı anlatarak “şuan Uzunköprü’de 14 köyde toplulaştırma
süreci devam ediyor. Bu süreç içerisinde yaşanan gelişmelerde köy halkı zaman zaman Edirne DSİ
yetkililerine itirazlarını iletmek zorunda kalıyorlar. Sıkıntısını çözülemeyenler faturayı muhtarlara kesiyorlar.
Toplulaştırması olan köylerdeki sorunları çözmek amacıyla DSİ’nin yetkililerinden çözüm konusunda destek bekliyoruz” demişti.

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Kadir Bilgin tarafından geçtiğimiz hafta muhtarlarla sorun tespiti kahvaltısında söz alan Sığırcılı Köyü Muhtarı Şaban Kaya il genel meclis üyesi Nedret Akbulut’tan toplulaştırma ile ilgili yaşadıkları sıkıntıyı anlatarak “şuan Uzunköprü’de 14 köyde toplulaştırma süreci devam ediyor. Bu süreç içerisinde yaşanan gelişmelerde köy halkı zaman zaman Edirne DSİ yetkililerine itirazlarını iletmek zorunda kalıyorlar. Sıkıntısını çözülemeyenler faturayı muhtarlara kesiyorlar. Toplulaştırması olan köylerdeki sorunları çözmek amacıyla DSİ’nin yetkililerinden çözüm konusunda destek bekliyoruz” demişti.
Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut da bunun üzerine ilçemizdeki köy muhtarlarını toplayarak Edirne DSİ 11.Bölge Müdürü Necip Özden’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Köy muhtarlarımız köylerinde toplulaştırmadan dolayı oluşan problemlerin çözümü için DSİ’nin bürokratik yetkilerine yardım taleplerini ilettiler diyen Akbulut “Ayrıca muhtarlarımız önümüzdeki yıl Ergene Nehri’nin sularının Marmara Denizi’ne iletilmesiyle Ergene Ovası’na su iletimi Meriç Ergene İletim hattından olacaktır. Bu hattın suya ulaşım yeri ilçemizde Demirtaş Mahallesindedir. Su Demirtaş’tan Ege Denizine kadar rahatlıkla ulaşırken Demirtaş-Pehlivanköy arasındaki bölgenin de susuzluğunu gidermek için geçici bir çözüm önerilerine DSİ 11.Bölge Müdürü Necip Özden Demokrasinin vazgeçilmez unsuru muhtarlarımızın ciddi taleplerini can kulağı ile dinledik, not aldık. Çözümü için gerekli çabayı göstereceğimizden şüpheniz olmasın .Ayrıca Ergene Nehrindeki sorun için de Uzunköprü’nün güneyinden Pehlivanköy’e kadar olan kısımlara 2.bir sulama alanı daha yaratmış olacağız. O sorunu da yerinde çözmüş olacağız” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz