evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

AK parti’nin il genel meclis adaylarından tepki “sıra için değil, sözler tutulmadığı için çekildik”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Şubat 2019 - 10:24:54
AK parti’nin il genel meclis adaylarından tepki “sıra için değil, sözler tutulmadığı için çekildik”

AK parti Uzunköprü İl genel meclis aday listesinde müracaat eden Mustafa Alaş ve Sezer Kuruşar yaptıkları basın toplantısında “Bizim derdimiz gösterileceğimiz sıra değil verilen sözlerin tutulmaması” diyerek adaylıktan çekildiklerini açıkladılar. AK parti ilçe binası önünde toplanan AK partililere ortak açıklamada bilinan mustafa Alaş ve Sezer Kuruşar “biz güne kadar parti teşkilatımızın ve Sayın Cumhurbaşkanımızın izinden […]

AK parti Uzunköprü İl genel meclis aday listesinde müracaat eden Mustafa Alaş ve Sezer Kuruşar yaptıkları basın toplantısında “Bizim derdimiz gösterileceğimiz sıra değil verilen sözlerin tutulmaması” diyerek adaylıktan çekildiklerini açıkladılar.
AK parti ilçe binası önünde toplanan AK partililere ortak açıklamada bilinan mustafa Alaş ve Sezer Kuruşar “biz güne kadar parti teşkilatımızın ve Sayın Cumhurbaşkanımızın izinden yürüdük, yürümeye de devam edeceğiz. Ancak partimizin önümüzde yapılacak olan yerel seçimlerde, il genel meclis üyesi aday belirleme sürecinde halkımıza ve partimize gönül vermiş insanları hiçe sayarak bir sıralama yapılacağını öğrenmiş bulunmaktayız.

Bizler arkadaşımla birlikte teşkilatın değişik kademelerinde görev ve sorumluluklar aldık. Bizim derdimiz gösterileceğimiz sıra değil verilen sözlerin tutulmaması ve bununla birlikte partimizin oy kaybına uğrayacağı endişesini taşımamızdır. Bizler bu kararı alırken inanın çok ama çok düşündük. II ve ilçe başkanlarımızın bizlerin aday olmamızı kendileri istemesine rağmen, son on günde nelerin hesabı yapıldıysa listede değişikliğe gidildiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bu yapılan yanlış tercihin halkımız ve partili arkadaşlarımız tarafından büyük tepkilerle karşılandığını görmekteyiz. Yoğun baskı ve eleştirilere cevap veremez hale geldik. Sonuç olarak yapılan bu uygulamanın sorumluluk ve vebalinin karar verici merciler olan il ve ilçe başkanlarında olduğunu belirtmek isteriz. Bizler bu günden itibaren partimize sadece üye olarak her davet edilen etkinliğe katılıp belediye başkan adayımız ile birlikte seçim çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Aday olan arkadaşlarımıza başarılar diler, katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederiz. Bizler bu günden itibaren aday adaylığımızı geri çektiğimizi kamu oyuna duyuruyoruz.”dediler. AK partinin iki genç il genel meclis adayının adaylıktan çekilmesi parti içinde üzüntüyü neden oldu.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz