evden eve nakliyat, araç kiralama

Biz ne zaman temiz olmayı becereceğiz

Biz ne zaman temiz olmayı becereceğiz

BUĞDAYDA SON 5 YILIN EN KALİTELİ VE YÜKSEK VERİMİNİ ALIYORUZ

BUĞDAYDA SON 5 YILIN EN KALİTELİ VE YÜKSEK VERİMİNİ ALIYORUZ

DOĞALGAZ PROJEMİZ 2019 AĞUSTOS AYINDA BAŞLIYOR

DOĞALGAZ PROJEMİZ 2019 AĞUSTOS AYINDA BAŞLIYOR

Eskiköy yerine İpsala’ya 2. kapı yapılacak..

Eskiköy yerine İpsala’ya 2. kapı yapılacak..

Lisanslı Depoculuk Havsa’da başladı

Lisanslı Depoculuk Havsa’da başladı

AH GÜZEL İSTANBUL
 • İbrahimÜZREK
  • İbrahim ÜZREK
  • ibrahim@yeniadaletgazetesi.com
  • 16 Mayıs 2019 - 11:02:43

Hepimiz, yani seçmei ve seçilme hakkını kazanan herkes 31 Martta yapılan mahalli seçimlerde oy kullandı. Kullandı ama Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul bu haktan maalesef tamamı ile yararlanamadı.
31 Marttan 17 gün sonra Y.S.K.Ekrem İmamoğluna mazbatasını verdi.
Ama şu gerçek ki;
Ak Parti bu seçimlerdeki mağlubiyeti hiçbir şekilde hazmedemiyordu. Bütün yetkililer bu seçimde Şaibe var kısıtlı seçmenler oy kullandı” diyerek bunların araştırılmasını istedi. Nitekim araştırıldı 776 kısıtlı seçmenin oy kullandığı tespit edildi. Ancak Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki 14.963 oy farkı göz önüne alındığında bu sayının seçim sonuçlarına etki yapacak bir farkın olmayacağı kanısı hasıl olmuştu.
Ama yine de Ak Parti direnişlerine devam etti. Ak Parti Genel Y.S.K.’na TV’deki konuşması ile baskı yaparak kısıtlılar ve sandık kurullarının teşekkülünde usulsüzlük var olduğu gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin bu vesile ile yeniden yapılması talebinde bulundu.
Çok teferruata giremeyeceğim. Çünkü bu konudaki bilgi ve hassasiyetimizi yakından takip ettiğiniz varsayımı ile derinliğine inmedim. Yalnız bazı soruların sorulması gerekli olduğu inancındayım.
1-Madem bu seçim kurullarının tespit şekli yalnış. Peki bu seçim kurullarını kim seçti. Madem şaibeli idiler neden tutuklanmadılar.
2-Kısıtlı seçmenler oy kullandı deniliyor o halde o kısıtlı seçmenlerin seçmen kütüklerine kimler yazdı ve askıya çıkardı.
3-Bu sandık kurulları daha önce Anayasa oylamasında, C.Başkanlığı seçimlerinde 2018’de milletvekili seçimlerinde görev yapmadılar mı? O zaman onların suçları yoktu da şimdi mi suçlu oldular. Onların bazılarının FETÖCÜ olduğu söyleniyor. Eski görevlerini yaparken fetöcü değildi de şimdi mi fetöcü oldular.
Ak Partinin İstanbul gibi büyük bir metropol şehri kaybetmek gibi bir lüksleri olmadığı için akla ve mantığa sığmayacak itirazlar ve baskı ile tarifi mümkün olmayan sebeplerle seçimlerin yenilenmesi hususundaki istek ve arzularını dile getirdiler.
Şimdi işin esasına gelelim:
Bu son seçimlerinde il defa Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanı Meclis üyeleri ve muhtarların oy pusuluları tek zarfın içine konularak kullanıldı.
Dikkatinize sunarım.
Bu zarfın içine konulan 4 oy pusulasından 3 tanesi kanuni yani yasal diğer 4.ncüsü yani B.Şehir Belediye Başkanlığı oyu yasal değil, bu seçimlerin şaibeli olduğu söyleniyor. Mademki şaibeli bütün seçimlerin yeniden yapılması gerekli değil mi?
Esas olan bu karar şaibeli bu karara çocuklar bile güler. Eğer bunları biz az çok anlıyorsak hakim ve savcılar haydi haydi anlar.
Şimdi eğri oturup doğru konuşalım.
Son günlerde İmralı da tutuklu bulunan terörist başı Abdullan Öcalanın 4 avukatının Ak Parti hükümetince adaya girmesine izin verildiği görsel ve yazılı basında zikredildi. Ama neden bu günlerde:
Hani Apoya karşı idiler hiçbir belirli bir emare yokken başka birilerini apocu diye suçluyorlardı. Ama işin bazı gerçek tarafları olduğu kamuoyunda bazı dedikoduları neden oldu.
Dedikodularda biraz gerçekçilik payı varsa Aponun imralı’dan alınarak ev hapsinin hayata geçirileceği bir varsayım. Sanki kıyakçılık tezi ağır basıyor.
Bakın herkesin ilgisini çekecek bir gerçeği daha açıklayacağım sizlere.
1-İstanbul Belediyesi halkına ucuz ekmek satmak için daha önceleri bir şirket kurmuş ve bu şirket sayesinde vatandaşına ucuz ekmek satarak Belediyecilik görevini yerine getirmiştir.
İstanbul Büyük Şehir Belediyesinde Başkan değişti ya. Bunu fırsat bilen şirket müdürü sanki herşeyden haberdarmışçasına halk ekmekteki müdürün maaşını 50.000 bin (eski para ile 50 milyar liraya yükseltmiş)
2-Halk Ekmek Halk yararına çalışan bir kurum ya Barselonadan transfer edilen ARDA TURAN’a da 9 bin EURO transfer ücreti vermiş.
3-İstanbul Büyükşehir Belediyesinde kayıtlı olan 100 küsür araç mevcudunun olduğu tespit edilmiş. Bunun yanında İstanbul Belediyesine dışarıdan 1700 adet araç kiralanarak akla hayale gelmeyecek paralar verilmiş.
Hani halk ekmek halkın yararına çalışan bir kurumdu.
Bakın bu kadar kısa bir zamanda neler insanın karşısına çıkıyor.
Benim merak ettiğim en önemli bir hususta eğer Ak Parti hükümeti APOYA ev hapsi konusunda bir iyilik yaparsa acaba M.H.P. Genel Başkanı Bahçelinin tutum ve davranışı ne olacağıdır.

 • Etiketler
 • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz