evden eve nakliyat, araç kiralama

DOĞALGAZ’A 26 KM.

DOĞALGAZ’A 26 KM.

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BÖLGE TARIMINA REFORM ŞART

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM BECAN YAVAŞ YAVAŞ ISINMAYA BAŞLADI

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

İLK VURUŞ BAŞKAN’DAN

Vali Canalp’e ziyaret

Vali Canalp’e ziyaret

360 BİN DEKAR ALANDA BUĞDAY EKİMİ YAPILDI
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Aralık 2017 - 10:56:43
360 BİN DEKAR ALANDA  BUĞDAY EKİMİ YAPILDI

Uzunköprü Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kayahan Çolak “üreticilerimiz buğdayda gördüğü rahatsızlığı bizimle paylaşsın. Ziraat odası olarak hemen müdahale edelim” dedi. Bölgemizin önemli buğday üretim merkezlerinden olan Uzunköprü’de buğday ekimi geçtiğimiz ay tamamlandı. Uzunköprü’de hasattan sonra toprağı dinlendiren, ardından ekim için tarlaları süren ve buğday tohumlarını toprakla buluşturan üreticilerin ekim mesaisi sona erdi ermesinede Uzunköprü […]

Uzunköprü Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kayahan Çolak “üreticilerimiz buğdayda gördüğü rahatsızlığı bizimle paylaşsın. Ziraat odası olarak hemen müdahale edelim” dedi.

Bölgemizin önemli buğday üretim merkezlerinden olan Uzunköprü’de buğday ekimi geçtiğimiz ay tamamlandı.
Uzunköprü’de hasattan sonra toprağı dinlendiren, ardından ekim için tarlaları süren ve buğday tohumlarını toprakla buluşturan üreticilerin ekim mesaisi sona erdi ermesinede Uzunköprü Ziraat odası başkanı Kayahan Çolak, tarlaların sık sık dolaşmasını istedi.
Uzunköprü Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kayahan Çolak gazetemize yaptığı açıklamada, “tarım toprakları hacmi olarak Trakya’nın en büyük tarım arazilerinden birine sahip olan tarihi ilçemiz Uzunköprü ve köylerinde 715 bin dekar tarım arazisi bulunmaktadır.Bu arazilerin her yıl yaklaşık 400 bin dekarına buğday ekilmektedir. Bu yıl münavebeli ekim ve alternatif tarım ürünlerinden dolayı üreticilerimiz geçtiğimiz Ekim ayında Uzunköprü ve köylerinde 360 bin dekar alanda buğday ektiler. Bu yıl uygun hava şartlarında ve zamanında yağan yağmurlarla uygun toprak tavında üreticilerimiz buğday üretimini bitirdiler. Üreticilerimiz şu anda kış yağışlarını ve özellikle kar yağışını beklemektedir.Ziraat Odamız olarak üreticilerimize tavsiyemiz sık sık tarlalarını gezmelerini, ekili buğday alanlarında gördükleri mantariyel ve farklı hastalıkları Ziraat Odamıza bildirerek zamanında zirai mücadele yapılması için harekete geçilmelidir. Ziraat Odamız zaman zaman üreticilerimizi pas, mantariyel hastalıklar ve süne gibi zararlılara karşı uyaracak ve gerekli mücadelenin yapılmasını tavsiye edecektir. Bu düşünceler içerisinde üreticilerimizin Ziraat Odamızla diyalog içerisine girmeleri ve gördükleri rahatsızlıkları odamıza anında bildirmelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca üreticilerimize bu yılda geçen yıl olduğu gibi bereketli bir sezonla üretim diliyoruz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitem nasıl?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz